wrestling wwe tna ecw


SummerSlam daleko za nami, więc czasu na ocenę Summerslam było pod dostatkiem. Największą imprezę lata WWE oceniliście następująco:
SONDA
Tegoroczne WWE SummerSlam było:
bardzo dobre (88) 12%  
dobre (272) 37%  
średnie (239) 33%  
słabe (79) 11%  
bardzo słabe (53) 7%  
Łącznie oddano
731 głosów

Przed nami szereg dużych wydarzeń WWE, które odbędą się aż na trzech kontynentach. Tym razem wskazujecie, które PPV Waszym zdaniem wydaje się najciekawsze.


Powrót Shawna Michaelsa na ring jest prawie przesądzony i w tej chwili WWE ma już dla niego dwie potencjalne walki - jedną tag teamową, a drugą solową z Undertakerem. W przypadku tej drugiej pytaniem nie ma być, czy do niej dojdzie, a kiedy - WWE ma rozważać Survivor Series lub Royal Rumble, raczej z akcentem na listopadowe PPV.


Rey Mysterio po podpisaniu kontraktu z WWE powróci na ring tej federacji przy okazji gali Crown Jewel w Arabii Saudyjskiej. Mówi się, że Rey powalczy z Shinsuke Nakamurą, prawdopodobnie o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. 

Sasha Banks doznała kontuzji i nie wystąpi w Mixed Match Challenge, gdzie jej miejsce zajmie Mickie James. Nie znane są szczegóły urazu, lecz ponoć jest to coś na tyle poważnego, że pod znakiem zapytania stanął jej występ na WWE Evolution.
WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Super Show-Down
Środa 10.10.2018
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00

WWE Hell in a Cell 2018 PPV - zapowiedź gali i typy redakcji
Dodano: 16-09-2018, 17:38
Już dzisiaj w nocy o 1.00 czasu polskiego (o północy Kick-Off) rozpocznie się WWE Hell in a Cell 2018. Gospodarzem gali będzie AT&T Center w San Antonio. W odmienionej klatce odbędą się dwie walki, a do tego w głównej karcie pięć pojedynków na standardowych zasadach i dodatkowa walka do Kick-Off. Poniżej zapowiedź.Typują: Paweł Borkowski, Rafał Tomasiak i Piotr Gilewski.
Kick-Off
SmackDown Tag Team Championship

The New Day vs. Rusey Day


Paweł: Pojedynek, w którym zwycięzcy wydają się oczywiści. To The New Day. Z drugiej strony sposób, w jaki Rusev z Englishem pokonali Sheamusa i Cesaro, może świadczyć o nieco innym rozwiązaniu. Gdyby chcieć zagrać o kasę, ciężko jasno powiedzieć, na którą drużyną postawić zakład. Nie stronię od nieco pokrętnych rozwiązań, lecz tym razem asekuracyjnie wskażę New Day... Nie, stawiam na Rusev Day!
Typ: Rusev Day

Rafał: Przyznam, że to starcie najmniej interesuje mnie z całej karty Hell in a Cell. Zazwyczaj piszę, że New Day już nie da się oglądać, ale w tej walce postawię właśnie na obecnych mistrzów. Nie kupuję Rusev Day i nie kupuję Englisha, Rusev byłby ok, ale nie w tym gimmicku. Nie jestem fanem częstych zmian mistrzów i jeśli New Day zdobyli pasy na SummerSlam, to niech potrzymają je chociaż do Super Show-Down lub Survivor Series.
Typ: New Day

Piotrek: Zupełnie pogubiłem się już z tym co WWE robi wokół Rusev Day, jednego dnia sugerując ich rozbicie, a drugiego dając im walkę o pasy. Mamy dwa zespoły z akcentami humorystycznymi i obawiam się, że będzie to rozpisane w tym kierunku, przez co poziom tej walki może nie być zbyt ciekawy. Jak dla mnie absolutnie szanse 50/50 na dwa scenariusze – Rusey Day zdobywają tytuły lub WWE wreszcie na dobre kończy ten projekt, Rusev demoluje Englisha i wracamy do typowo heelowej pary Rusev & Lana. Wolałbym to drugie.
Typ: New Day
Mixed Tag Team Match
Daniel Bryan & Brie Bella vs. The Miz & Maryse


Paweł: Po porażce Daniela Bryana na SummerSlam wydaje się pewna wygrana Danielsonów. Świadczy o tym kilka argumentów, w tym dwa podstawowe. Pierwszym jest wspomniana przegrana z Mizem w starciu solowym. Kolejnym fakt, że Brie Bella, w przeciwności do Maryse, jest w dobrej formie. Wraz z Nikki pokonały Riott Squad, a następnie dosłownie upokorzyła Maryse na SmackDown. Jedyna opcja zwycięstwa Mizaninów to zwycięstwo przez dyskwalifikację wskutek emocjonalnej wycieczki fizycznej Daniela Bryana. Kontaktowo postawię jednak na Bryana i Bellę.
Typ: Daniel Bryan & Brie Bella

Rafał: Zacznę od tego, że to nie jest rok 2014, a Bryan cały czas próbuje przywrócić tamten klimat, przydałaby się jakaś zmiana, gdyż okrzyki "Yes" zaczynają robić się wymuszane i to zły znak. Miz z Bryanem mają walczyć na Super Show-Down, także typuję wygraną Bryana i Brie, którzy niejako zrewanżują się za porażkę Daniela na SummerSlam, a za niecały miesiąc Daniel powinien zbliżyć się do mistrzostwa WWE. W końcówce szykuje się tradycyjne zamieszanie i nie będę zaskoczony jeśli Brie odliczy Maryse.
Typ: Daniel Bryan & Brie Bella

Piotrek: Wolałbym odwrotny układ, czyli walka The Miza z Bryanem o miano pretendenta na Hell in a Cell, a ten Mixed Tag na Super Show-Down, ale jest jak jest. Emocje w tym feudzie trochę już opadły, podobnie jak jakość segmentów i prawdę mówiąc niespecjalnie interesuje mnie to starcie. Zwycięstwo Bryana i Brie też wydaje się dość oczywiste, bo nie dość, że Miz wygrał na SummerSlam to siostry Bella od czasu powrotu są wciskane wszędzie. Swoją drogą usilne przedstawianie Bella Twins jako „legend” zakrawa o delikatną kpinę. Szkoda mi też Maryse, która swego czasu była przecież zupełnie niezłą zawodniczką, a od czasu powrotu WWE jakby o tym zapomniało, czego przykład mieliśmy już choćby przy walce Miz & Maryse vs. Cena & Nikki Bella – tu będzie pewnie podobnie. Maryse to nie jest ringowa czołówka, ale powinna być przedstawiana przynajmniej na równi z taką Brie, a rozpisują ją jak kompletną jobberkę, która pierwszy raz wchodzi na ring. Pewnie tutaj też ona będzie odliczona/poddana, by podpromować starcie w Australii, że formalnie Bryan znów nie pokonał samego Miza.
Typ: Daniel Bryan & Brie Bella
RAW Tag Team Championship
Dolph Ziggler & Drew McIntyre vs. Seth Rollins & Dean Ambrose


Paweł: Ciężki do przewidzenia rezultat ze względu na fakt, że Ziggler i McIntyre nieźle prezentują się jako mistrzowie. Wydawać się może, że jakimś cudem zachowają tytuły, jednak samo hasło The Shield sugeruje, że poznamy nowych mistrzów tag teamowych RAW. Pytanie jedynie, czy pojedynek ten stanowi fragment większego planu, a moim zdaniem stanowi i spoilerując późniejszy typer związany z mistrzostwem Universal, The Shield błysną na najbliższym RAW trzema pasami mistrzowskimi.
Typ: Rollins & Ambrose

Rafał: Może wyjść z tego całkiem przyzwoita walka i wiele wskazuje na to, że mistrzowie obronią tytuły po ingerencji kogoś z zaplecza. Może Owensa? Prawdopdobnie Ziggler & McIntyre potrzymają pasy aż do chwili w której Drew dostanie solowy push, a ma do tego dojść już niebawem.
Typ: Ziggler & McIntyre

Piotrek: Dość niespodziewanie to posklejali, ale prawdę mówiąc wolę to i ciekawą walkę, niż odbębnianie przez B-Team rewanżu na PPV. Dziwi mnie i smuci natomiast, że tak sobie znowu odsunęli w cień Revival, w chwili, gdy wydawało się, że wreszcie dotrą do tytułów. Powrót Shield jest trochę wymuszony i grupa nie ma już takiego uroku jak kiedyś, ale pewnie pociągną to przynajmniej do Rumble, więc nie zdziwią mnie tytuły dla Ambrose’a i Rollinsa. Pytaniem pozostaje dla mnie bardziej czy zdobędą je teraz czy trochę później. Stawiam, że będzie jednak jakaś niejasna końcówka, a koledzy Reignsa z Shield zdobędą tytuły pod koniec roku.
Typ: Ziggler & McIntyre
RAW Women’s Championship
Ronda Rousey vs. Alexa Bliss


Paweł: Przy okazji SummerSlam dawałem większe szanse Alexie spodziewając się sukcesu Rondy na WrestleManii. Stało się odwrotnie. Teraz z kolei nie widzę innej możliwości, jak tylko obronę tytułu przez Rondę, ponieważ utrata przez nią tak szybko mistrzostwa kompletnie zdeprecjonowałaby jej osobę. Wchodzi co prawda w grę motyw z obolałymi żebrami, ale jestem przekonany, że to jedynie motyw wyrównania szans, aby wynik był trudniejszy do przewidzenia. Ronda Rousey.
Typ: Ronda Rousey

Rafał: Tutaj nie ma się co zastanawiać, wygrywa Rousey. Na SummerSlam mieliśmy squash, więc tym razem panie powinny zaserwować dłuższą walkę i raczej nie będzie wtopy ze strony Rondy, gdyż jak wiemy, Rousey wszystkie swoje walki w WWE ma doskonale przećwiczone.
Typ: Ronda Rousey

Piotrek: Lubię Bliss, ale podobnie jak z Charlotte mam nieco przesyt tej zawodniczki wokół mistrzowskich tytułów i powinna zająć się przez jakiś czas czymś innym. Jak wiemy na Evolution zawalczy z Trish Stratus, a ta walka z Hell in a Cell to typowy rewanż do „odbębnienia”, bez krztyny emocji czy znaków zapytania.
Typ: Ronda Rousey
SmackDown Women’s Championship
Charlotte vs. Becky Lynch


Paweł: Nastawienie fanów do Charlotte drastycznie spadło po tym, jak wygrała Triple Threat na SummerSlam. Nie ma się co dziwić. Powrót, natychmiastowe miano pretendentki, a na koniec wyeliminowanie faworytki, która zmuszona jest przejść heel turn. Przedziwna sytuacja ze znienawidzoną face’ką, cheerowaną heelką, a do tego pas mistrzowski w tle. Jeśli ma nastąpić zmiana ról, stawiam na obronę tytułu przez Charlotte i raczej tego się będę trzymał.
Typ: Charlotte

Rafał: Prawie zawsze stawiam na Becky i tutaj nie będzie inaczej. Dziwny ten jej heel turn, ponieważ odbierana jest raczej jako face i WWE kolejny raz niepotrzebnie eksperymentuje, gdyż nic z tego nie wyjdzie. Feud Becky z Charlotte dobrze się ogląda i to chyba jeszcze nie koniec, ale Lynch powinna się dzisiaj czysto zrewanżować.
Typ: Becky Lynch

Piotrek: Samo starcie powinno być ciekawe i Lynch musi w tym feudzie zdobyć tytuł (a na pewno powinna), lecz nie wiem czy już teraz. Jak wiadomo ich walkę zapowiedziano też na Super Show-Down, a jak znam życie to na tym się nie skończy i ten program może potrwać naprawdę nawet do końca roku. Liczę też, że nie będą robili z pasa „gorącego kartofla”, tak jak to było kiedyś w feudzie Charlotte z Sashą Banks. Jak dla mnie skoro już zrobili to co zrobili na SummerSlam – optymalnym scenariuszem byłoby dzisiaj zwycięstwo Charlotte przez jakiś kant, następnie wymyślić coś chaotycznego w Australii (w końcu to jedynie bardzo ładnie oprawiony live event), a potem wielki triumf Becky Lynch na gali Evolution. Powinni też sobie darować próby rozpisywania Lynch heelowo, bo czego by obecnie nie zrobili i tak fani będą ją wspierać.
Typ: Charlotte
Hell in a Cell Match
Jeff Hardy vs. Randy Orton


Paweł: Nie da się ukryć, że rezultaty Hell in a Cell nie są łatwe do przewidzenia. Identycznie jest w przypadku tego pojedynku. Z jednej strony powracający do akcji Randy Orton. Z drugiej niedawny mistrz Stanów Zjednoczonych, zdecydowany faworyt publiczności. Analizując w głowie wszystkie swoje za i przeciw, bardziej przekonuje mnie zwycięstwo Randy’ego Ortona. Podkreśli nim swój powrót, przypomni skąd przydomek Legend Killer i mocnym akcentem wkroczy do rywalizacji. Co w tej sytuacji z Jeffem? Przekonamy się, jeśli mój typ faktycznie się sprawdzi.
Typ: Randy Orton

Rafał: Trochę zwyczajny ten ich konflikt i do tego jeszcze walka HIAC. Sens ma tutaj tylko wygrana Ortona, który zawsze jako heel wypada bardzo dobrze. Szykuje się efektowna akcja lub kilka efektownych akcji w wykonaniu Hardy'ego, ale ostatecznie zwycięstwo odnosi Randy, a Jeff robi sobie dłuższą przerwę.
Typ: Randy Orton

Piotrek: Trochę marnowanie klatki, która powinna być dla Joe i Stylesa, ale sam Hardy wygadał się, że poprosił WWE o taki pojedynek, bo w trakcie wieloletniej kariery Hell in a Cell jest jedną z nielicznych walk, której nie zaliczył. Osobiście zawsze lubiłem solowego Hardy’ego, ale widać, że lata minęły i fizycznie jest on daleko od swojego poziomu ze szczytu kariery. Wciąż jest solidnym dodatkiem do rosteru, ale nie powinien już odgrywać większej roli i mógłby się skupić na promocji innych. W tej walce tak naprawdę żaden nie traci i żaden nie zyskuje, bo spotyka się po prostu dwóch weteranów. Pewnie Jeff wykona coś efektownego, natomiast po cichu liczę na fajny motyw z powrotem Punt Kicka, którego Orton bardzo dawno nie wykorzystał, a teraz byłoby to zwieńczenie tego konfliktu skrojone na miarę.
Typ: Randy Orton
WWE Championship
AJ Styles vs. Samoa Joe


Paweł: Kolejne wyzwanie AJ Stylesa, jednak przeciwnik dobrze znany. Przyznam szczerze, że choć nie do końca widzę Samoa Joe jako mistrza WWE (absolutnie nic mu nie ujmując), wydawać się może, że to już „ten czas”. Z drugiej strony mamy w tle populistyczny wątek z nagannym zachowaniem agresora, które musi zostać ukarane. Tym razem postanowiłem się nie wychylać i podejmując imho mniejsze ryzyko stawiam na AJ Stylesa.
Typ: AJ Styles

Rafał: To chyba niemal pewne, że wcześniej czy później Joe dostanie tytuł WWE. Nie wiem czy wydarzy się to już na Hell in a Cell, czy może na Super Show-Down, ale po powrocie Samoa Joe spisuje się doskonale i potwierdza, iż jest doskonałym materiałem na mistrza. Typuję zwycięstwo Joe, ale przez DQ lub coś w tym rodzaju, a przejęcie mistrzostwa w Australii.
Typ: Samoa Joe przez DQ

Piotrek: Przed SummerSlam feud ruszył trochę niemrawo, ale parę kolejnych tygodni wystarczyło na naprawdę dobre sprzedanie tego programu, który sam w sobie zdaje się być jednym z ciekawszych w obrazku mistrzostwa WWE od długiego czasu. Ringowo też powinno być dobrze i Samoa Joe daje radę, więc mógłby dostać tytuł, ale wątpię by teraz przerwali tak długie panowanie Stylesa. Program i tak jeszcze potrwa, więc asekuracyjnie postawię na razie na zachowanie tytułu przez mistrza.
Typ: AJ Styles
Hell in a Cell Match
sędzia specjalny Mick Foley
WWE Universal Championship

Roman Reigns vs. Braun Strowman


Paweł: Pojawiły się spekulacje, jakoby Reigns miał przez dłuższy czas utrzymać tytuł mistrzowski. W swoich ocenach staram się kierować wyłącznie własnym zdaniem, dlatego z chęcią odsunąłbym tę myśl, jednak pokrywa się ona z tym, co mi się wydaje w jego przypadku. Zbyt długo walczył o zdobycie mistrzostwa Universal, zbyt wiele razy i zbyt drastycznie zebrał łomot od Lesnara, aby teraz ot tak utracić tytuł przy najbliższej okazji. Za Strowmanem tymczasem przemawia fakt, że realizuje kontrakt Money in the Bank, ale także zyskał sobie silne wsparcie na wypadek konfrontacji z The Shield. Wszystko czyni to starcie bardzo ciekawym, lecz nie wierzę w utratę tytułu przez Reignsa. Big Dog.
Typ: Roman Reigns

Rafał: Trochę szkoda w tej sytuacji Strowmana, gdyż z pewnością zasługuje na mistrzostwo Universal, ale wątpię aby faworyzowany Roman, który na SummerSlam wreszcie pokonał Lesnara, miał miesiąc później stracić pas. Zawsze możliwa jest opcja, że WWE zaskoczy i Braun przejmie tytuł np. na jeden dzień, ale nie chce mi się w to wierzyć. Starcie Hell in a Cell ma za zadanie umocnić Reignsa jako mistrza, ale Foley może coś namieszać w końcówce.
Typ: Roman Reigns

Piotrek: Dodanie Micka Foley’a jest tu dla mnie zbędnym okraszaniem tej walki, ale niech tak będzie. Swego czasu program Reigns-Strowman był naprawdę dobry, ale pamiętamy wiele ich starć, przez co obecnie jest to taki delikatnie odgrzewany kotlet. Nie mniej nie mam ostatecznie nic przeciwko tej walce, bo przynajmniej panowie mają między sobą na tyle dużą historię, że uzasadnione jest wykorzystanie klatki Hell in a Cell. Zupełnie idiotyczny był też jak dla mnie pomysł z heel turnem Strowmana, zwłaszcza, że logicznie kłócił się też z jednoczesnym „honorowym” wykorzystaniem walizki Money In The Bank. Swoją drogą drugi rok z rzędu zupełnie zmarnowali walizkę i to jest bardzo przykre, pamiętając ile mieliśmy w przeszłości kapitalnych momentów właśnie związanych z wykorzystywaniem tego kontraktu. Skoro tyle czasu dążyli do tego Romana z pasem i jest on jakoś w miarę odbierany to nie widzę jakoś tego, żeby mieli mu zabrać tytuł i zapewne pozostanie on Universal Championem aż do WrestleManii. Szkoda Strowmana, który z najpopularniejszej osoby w rosterze RAW staje się pomału kolejną imitacją „potwora”.
Typ: Roman Reigns

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>


Najciekawsze nadchodzące WWE PPV to:

Super Show-Down
Evolution
Crown Jewel


6. października 2018


Mistrzostwo WWE 
No Disqualification Match

AJ Style
vs
Samoa Joe

Walka o miano pretendenta do mistrzostwa WWE
The Miz
vs
Daniel Bryan


Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Becky Lynch
vs
Charlotte
Flair

6-Man Tag Team Match
The Shield
vs
Braun Strowman
Dolph Ziggler
i Drew McIntyre

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The New Day
vs
Rusev Day

Mistrzostwo Cruiserweight
Cedric Alexander
vs
Buddy Murphy

Undertaker
vs
Triple H

Tag Team Match
John Cena i Bobby Lashley
vs
Kevin Owens i Elias

Six-woman Tag Team Match
Bella Twins i Ronda Rousey
vs
The Riott Squad

Tag Team Match
Asuka i Naomi
vs
The IIconics
16. września 2018


Mistrzostwo WWE Universal 
Roman Reigns
vs
Braun Strowman 

bez rezultatu

Mistrzostwo WWE 
AJ Style
pokonał
Samoa Joe 


Mistrzostwo Kobiet RAW 
Ronda Rousey
pokonała
Alexę Bliss


Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Becky Lynch
pokonała
Charlotte


Mistrzostwo Tag Teamów RAW
Dolph Ziggler
i Drew McIntyre
pokonali
Setha Rollinsa
i Deana Ambrose'a

Hell in a Cell Match
Randy Orton
pokonał
Jeffa Hardy'ego

Mixed Tag Team Match 
The Miz i Maryse 
pokonali
Daniela Bryana i Brie Bellę

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
Pre-show
The New Day
pokonali
Rusev Day
Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.