wrestling wwe tna aew


WWE Royal Rumble za nami. Wyłonieni zostali pretendenci do głównych tytułów na WrestleManii. Wy natomiast tak głosowaliście na temat 30-osobowej bitwy mężczyzn.
SONDA
WWE Royal Rumble zwycięży:
powracająca wielka gwiazda. (546) 73%  
rywalizująca aktualnie gwiazda. (207) 27%  
Łącznie oddano
753 głosy

Przechodzimy do WWE Elimination Chamber oraz walki o zunifikowane mistrzostwo wagi ciężkiej pomiędzy Romanem Reignsem i Samim Zaynem. Czy Waszym zdaniem Sami powinien zdobyć tytuł?


W wieku zaledwie 38 lat zmarł zawodnik Ring of Honor, Jay Briscoe, który występował ze swoim bratem Markiem w tag teamie The Briscoes. Jay zginął w wypadku samochodowym w którym ucierpiały również jego córeczki, które są obecnie leczone i powinny powrócić do pełni zdrowia. 

Według doniesień medialnych, występ Johna Ceny na tegorocznej WrestleManii jest już przesądzony. Przeciwnikiem Ceny ma być Austin Theory. Nie wiadomo jedynie kiedy rozpocznie się podbudowa tej walki. Ze względu na inne obowiązki, Cena pojawi się zapewne w WWE TV tylko kilka razy, więc promocja walki może przebiegać w dużej mierze innymi kanałami, choćby poprzez media społecznościowe.

NJPW potwierdziło, że wraz z końcem stycznia wygasła umowa Koty Ibushi'ego, który pożegnał się z federacją. Japończyk jest tym samym wolnym agentem. Jego usługami są zainteresowane wszystkie większe federacje, ale Kota nie zamierza się spieszyć z podpisywaniem dłuższej umowy i chce się obecnie skupić na założeniu własnej akademii wrestlingu w Japonii.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


NXT Vengeace Day 2023
Premiera:

Środa
8. lutego 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 14:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Omówienie wydarzeń z Wrestle Kingdom 17
Dodano: 04-01-2023, 22:19
Za nami Wrestle Kingdom 17, czy tak na dobrą sprawę pierwsza część tego wydarzenia – przypomnę, że NJPW ogłosiło, iż druga część WK17 odbędzie się 21 stycznia w Yokohamie, choć główną częścią wydarzenia była na pewno gala w Tokio. Poniżej omówienie wydarzeń z tej gali.

Podczas wstępu do głównej gali Ryohei Oiwa i Oleg Boltin stoczyli walkę zakończoną remisem przez limit czasowy, a Togi Makabe, Yuji Nagata & Satoshi Kojima pokonali Tigera Maska, Minoru Suzuki’ego i Tatsumi’ego Fujinami’ego w walce drużynowej. Oprócz tego odbyło się New Japan Rambo w której finałową czwórką byli: SHO, Shingo Takagi, Great-O-Khan i Toru Yano. Wymienieni zawodnicy zmierzą się w 4-Way Matchu na jutrzejszym NJPW New Year’s Dash o KOPW Championship. Reszta karty jutrzejszej gali NJPW ma być niespodzianką.

W pierwszej walce z głównej karty, United Empire (TJP & Francesco Akira) pokonali CHAOS (Lio Rush & YOH) w obronie IWGP Jr. Heavyweight Championship.

Następnie KAIRI pokonała Tam Nakano i obroniła IWGP Women’s Championship. Potem potwierdziły się plotki z ostatnich tygodni i po walce zjawiła się Sasha Banks, która będzie znana w NJPW pod pseudonimem Mercedes Mone. Początkowo zawodniczka zasugerowała, że chce oddać szacunek KAIRI, ale potem ją zaatakowała i wyzwała do walki mistrzowskiej, do której ma dojść 18 lutego na gali NJPW Battle in the Valley w San Jose.


Bishamon (YOSHI-HASHI & Hirooki Goto) pokonali FTR, odbierając im IWGP Tag Team Championship. Panowanie FTR zakończyło się po 192 dniach. Dla Bishamon to drugie panowanie z tymi tytułami. W przypadku FTR można mówić o dopełnieniu fatalnej passy w ramach której utracili oni wszystkie posiadane pasy mistrzowskie – niedawno stracili też tytuły tag teamowe ROH i AAA. Po drodze zaliczyli do tego nieudane podejście do AEW Tag Team Championship.


Zack Sabre Jr. pokonał Rena Naritę i został pierwszym w historii IWGP World TV Championem. Po walce Zack przystał na propozycję Shane’a Haste’a i Mikey’a Nichollsa, dołączając do TMDK.


Zła passa mistrzów trwała, gdy Tama Tonga pokonał Karla Andersona i odebrał mu NEVER Openweight Championship. Walka miała oczywiście dodatkowy smaczek, gdyż na największej gali NJPW w roku wystąpił zawodnik WWE. Zobaczymy czy tą galą Karl pożegnał się na ten moment z NJPW, czy zaliczy jeszcze jakieś występy w Japonii.


Keiji Muto stoczył swoją ostatnią walkę w NJPW, gdy w drużynie z Shotą Umino i Hiroshim Tanahashim, pokonali ekipę BUSHA, SANADY i Tetsuyi Naito.

Hiromu Takahashi okazał się najlepszy w 4-Way Matchu o IWGP Jr. Heavyweight Championship, zdobywając ten tytuł po raz piąty w swojej karierze.


Po najlepszej walce tego wieczoru Kenny Omega pokonał Willa Ospreay’a, zdobywając tym samym IWGP US Championship. Omega zdobył tytuł po raz drugi w karierze, kończąc panowanie Willa po 206 dniach.


W walce wieczoru Kazuchika Okada pokonał Jay’a White’a i został nowym IWGP World Heavyweight Championem. White stracił tytuł po 206 dniach, a Okada zdobył go po raz drugi w swojej karierze.


------------

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Zapraszamy do polubienia i śledzenia Profilu WrestleFans.pl na Facebooku!

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Sami Zayn powinien zdobyć mistrzostwo WWE Universal na Elimination Chamber?

Tak
Nie28. stycznia 2023


30-osobowy Royal Rumble Match Mężczyzn

30-osobowy Royal Rumble Match Kobiet

26. listopada 2022


WarGames Mężczyzn
Bloodline
pokonało
Brawling Brutes

WarGames Kobiet
Bianca Belair
Alexa Bliss
Asuka
Mia Yim
Becky Lynch
pokonały
Damage CTRL,
Nikki Cross
Rheę Ripley

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
pokonała
Shotzi

Mistrzostwo WWE Stanów Zjednoczonych
Triple Threat Match
Austin Theory
pokonał
Setha Rollinsa
i Bobby'ego Lashleya

AJ Styles
pokonał
Finna Balora
19. listopada 2022


Mistrzostwo Świata AEW
MJF
pokonał
Jona Moxleya

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Acclaimed
pokonali
Swerve In Our Glory

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW

Jamie Hayter
pokonała
Toni Storm

No-DQ Tag Team Match

Sting i Darby Allin
pokonali
Jeffa Jarretta i Jaya Lethala

Mistrzostwo AEW TNT
Three-Way Match

Samoa Joe
pokonał
Wardlowa
i Powerhouse Hobbsa

Saraya
pokonała
Dr. Britt Baker

Mistrzostwo Świata RoH
Four Way Match

Chris Jericho
pokonał
Bryana Danielsona
Claudio Castagnolliego
i Sammy'ego Guevarę

Mistrzostwo AEW TBS
Jade Cargill
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo Świata Trios AEW
Death Triangle
pokonali
The Elite
i Young Bucks

Steel Cage Match
"Jungle Boy" Jack Perry
pokonał
Luchasaurusa

Pre-show
Eddie Kingston
pokonał
Juna Akiyamę

Półfinał Turnieju o Mistrzostwo Świata AEW
Pre-show

Ricky Starks
pokonał
Briana Cage'a

10-Man Tag Team Match
Pre-show

Best Friends
pokonali
The Factory


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.