wrestling wwe tna aew


Oto, jak postrzegacie zmianę kolejności gal premiurm WWE przez WWE w ciągu kolejnych lat.
SONDA
Zmiana kolejności gal premiu WWE to pomysł:
dobry, bo wprowadza coś nowego. (172) 27%
niemający w ogóle znaczenia. (313) 50%
zły, bo wprowadza zamęt. (144) 23%
Łącznie oddano
629 głosów

Nie często kontynuujemy temat, ale zrobimy tak bym razem pozostając przy galach Premium.Tym razem chodzi jednak o zwiększającą się ilość tych gal w Europie.


Survivor Series przyniosło wyczekiwany powrót Randy'ego Ortona, natomiast dużą niespodzianką okazał się powrót do WWE CM Punka. Zawodnik zwolniony w tym roku z AEW, podpisał kilkuletni kontrakt z WWE, wiążąc się tym samym z federacją na dłuższy czas.

AEW zakontraktowało Rica Flaira, który ma towarzyszyć Stingowi w ostatnich miesiącach jego kariery. Oznacza to, że Flair będzie obecny w telewizji przynajmniej do marca przyszłego roku. Wkrótce pojawiły się natomiast doniesienia, że WWE Hall of Famer podpisał ostatecznie kilkuletni kontrakt z AEW, więc może tam pozostać na zdecydowanie dłużej.

WWE idzie mocno w kierunku eksploracji rynku europejskiego pod swoje gale Premium Live Event. Federacja potwierdziła wcześniej galę Bash in Berlin w Niemczech, ale okazuje się, że w przyszłym roku w sobotę 4 maja odbędzie się Backlash w LDLC Arenie w Lyonie we Francji.

WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


NXT Deadline 2023
Premiera:

piątek
15. grudnia 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Kto będzie teraz negocjował umowy telewizyjne WWE?, Doniesienia dotyczące potencjalnych kwot i statusu rozmów z USA Network oraz FOX
Dodano: 13-09-2023, 15:35
Wspominałem już trochę o sytuacji z umowami telewizyjnymi WWE. Warto odnotować, że według aktualnych wieści po sfinalizowaniu wczorajszej transakcji, dojdzie teraz do pewnych zmian w kontekście osób, które będą się zajmowały tym tematem. Ponoć WWE celowo zwlekało dotychczas z bardziej zaawansowanymi rozmowami, a wszystko przez to, że teraz na jesieni nowe umowy telewizyjne lub streamingowe będzie już dopinał trzyosobowy zespół: prezes WWE Nick Khan, ale też władze Endeavor i jednocześnie nowe władze grupy TKO, czyli Ari Emanuel oraz Mark Shapiro. Panowie z Endeavor mają oczywiście doświadczenie w tym zakresie, bo w swoim czasie to w głównej mierze oni odpowiadali za lukratywną umowę z ESPN dla UFC. Nick Khan, który podpisywał z kolei ostatnie kontrakty telewizyjne WWE, zdradził w rozmowie ze „Sports Business Journal”, że konkretniejsze rozmowy ruszą właśnie teraz, po starcie sezonu futbolowego i będą już teraz wysłuchiwać konkretnych ofert czy licytacji pomiędzy zainteresowanymi podmiotami. Warto odnotować, że w negocjacjach kolejnych umów TV nie będzie brał w ogóle udziału Vince McMahon.Pozostając w temacie, zagraniczne media obiegły wieści o szacowanych kwotach, które chciałoby uzyskać WWE za swoje programy. Ponoć za komplet RAW + NXT oczekiwana suma może sięgać nawet… 700 milionów dolarów rocznie. Byłby to ogromny wzrost względem obecnej stawki. Według trwającej jeszcze umowy USA Network płaci za RAW 265 milionów rocznie. Tajemnicą jest owiana kwota za NXT, choć według większości źródeł oscyluje ona w granicach 50-100 milionów rocznie. USA Network jest faworytem do zachowania programów i jest gotowe na duże podbicie stawki, choć ciężko powiedzieć czy ostatecznie aż tak ogromne.Jeśli chodzi o SmackDown to aktualnie FOX płaci 205 milionów dolarów rocznie. WWE oczekuje za kolejną 5-letnią umowę 1,5 miliarda dolarów, czyli 300 milionów rocznie. Spekuluje się, że władze FOX nie przystaną ostatecznie na taką podwyżkę i wycofają się z rozmów o przedłużeniu współpracy. WWE jest jednak spokojne, że taka kwota nie będzie raczej problemem przy ewentualnej licytacji Disney’a z Amazonem. Te dwa podmioty mogą też negocjować prawa do RAW, a tym samym przyczynić się do tego, że USA Network przystanie na ogromne wzrosty, bo ponoć NBCUniversal bardzo zależy na zachowaniu programów WWE na antenie USA Network.--------------

Kontakt:
E-mail: sabinq@onet.eu
Facebook


Profil WrestleFans.pl na Facebooku


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Więcej gal WWE Premium w Europie:

poprawi ich widowiskowość.
nie wniesie nic nowego.
pogorszy produkt.9. grudnia 2023


30. grudnia 20234. listopada 2023


18. listopada 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.