wrestling wwe tna aew


Oto, jak postrzegacie zmianę kolejności gal premiurm WWE przez WWE w ciągu kolejnych lat.
SONDA
Zmiana kolejności gal premiu WWE to pomysł:
dobry, bo wprowadza coś nowego. (172) 27%
niemający w ogóle znaczenia. (313) 50%
zły, bo wprowadza zamęt. (144) 23%
Łącznie oddano
629 głosów

Nie często kontynuujemy temat, ale zrobimy tak bym razem pozostając przy galach Premium.Tym razem chodzi jednak o zwiększającą się ilość tych gal w Europie.


Survivor Series przyniosło wyczekiwany powrót Randy'ego Ortona, natomiast dużą niespodzianką okazał się powrót do WWE CM Punka. Zawodnik zwolniony w tym roku z AEW, podpisał kilkuletni kontrakt z WWE, wiążąc się tym samym z federacją na dłuższy czas.

AEW zakontraktowało Rica Flaira, który ma towarzyszyć Stingowi w ostatnich miesiącach jego kariery. Oznacza to, że Flair będzie obecny w telewizji przynajmniej do marca przyszłego roku. Wkrótce pojawiły się natomiast doniesienia, że WWE Hall of Famer podpisał ostatecznie kilkuletni kontrakt z AEW, więc może tam pozostać na zdecydowanie dłużej.

WWE idzie mocno w kierunku eksploracji rynku europejskiego pod swoje gale Premium Live Event. Federacja potwierdziła wcześniej galę Bash in Berlin w Niemczech, ale okazuje się, że w przyszłym roku w sobotę 4 maja odbędzie się Backlash w LDLC Arenie w Lyonie we Francji.

WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


NXT Deadline 2023
Premiera:

piątek
15. grudnia 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Edge w wewnętrznym rosterze WWE, Oglądalność NXT, WWE spogląda chętnie w stronę Disney'a?, Heath opuści Impact Wrestling?, Niespodzianka podczas WWE The Bump, Rzeczywista liczba fanów na All In, Jade Cargill w drodze do WWE?, Omówienie wydarzeń z AEW Dynamite, walka na WrestleDream, aktualne karty Rampage, Collision i Dynamite Grand Slam
Dodano: 14-09-2023, 12:27
PWInsider informuje, że Edge został przywrócony do wewnętrznie rozpisanego rosteru WWE, ale ponoć nie jako aktywny zawodnik, tylko jedna z osób po prostu powiązanych z WWE. W ramach podobnego statusu na rozpisce rosteru znajdują się kontuzjowani zawodnicy czy wybrane legendy, w tym Steve Austin, Undertaker, Big E czy Titus O’Neil. Może to jednak zwiastować, że Edge nie zdecyduje się ostatecznie na transfer do AEW, tylko pozostanie w WWE, być może w roli rzadko pojawiającej się legendy lub bardzo sporadycznie występując jeszcze w ringu.

Pojawienie się Becky Lynch podbiło oglądalność ostatniego NXT, która wyniosła 850 tysięcy widzów przy ratingu 0.26 w grupie wiekowej 18-49, odnotowując duże wzrosty względem 673 tysięcy oglądających i ratingu 0.18 sprzed tygodnia. Show odnotowało najlepszy rating od 1 września 2020 roku i najwyższą widownię od 28 października 2020 roku.

Nick Khan zasugerował podczas podcastu Billa Simmonsa, że po zawiązaniu nowej spółki, WWE może tym chętniej spoglądać w stronę Disney’a, jako partnera medialnego, biorąc pod uwagę bardzo dobrą współpracę tej marki z UFC. Przypomnę, że UFC ma umowę z Disney’em, na mocy której ich gale są emitowane na ESPN, należącym do Disney’a. Umowa obowiązuje do 2025 roku. Khan wspomniał, że są bardzo zadowoleni z kooperacji z NBCUniversal, więc z chęcią by ją kontynuowali, ale na pewno spoglądają w stronę Disney’a, skoro ich obecny partner jest tak zadowolony z tej współpracy.

Według „Fightful Select” już w październiku wygaśnie umowa Heatha z Impact Wrestling i obie strony nie porozumiały się dotąd odnośnie kolejnego kontraktu. Heath jest częścią IW od lipca 2020 roku. W tej chwili wiele wskazuje na to, że po kilku latach może dojść do rozstania.

Do ciekawego momentu doszło podczas nowego odcinka programu „WWE’s The Bump”, którego gościem był w tym tygodniu aktor, Matthew McConaughey, który jest fanem wrestlingu, a sam promował przy okazji nową książkę „Just Because”. Podczas programu Matthew wspominał o tym, że jednym z jego idoli w młodości był „Hacksaw” Jim Duggan, dla którego chodził osobiście na gale. Okazuje się, że WWE przygotowało niespodziankę i połączyło się z Dugganem w formule wideo, zaskakując aktora. Przy okazji był to ładny ukłon w stronę WWE Hall of Famera, który jest świeżo po kolejnych problemach zdrowotnych i niedawno wrócił do domu ze szpitala.

„Wrestlenomics” donosi, że brytyjskie instytucje podały, iż oficjalna liczba fanów wchodzących na galę All In, która odbyła się na Wembley w Londynie, liczona według biletów „odhaczonych” na bramkach wejścia do stadionu wyniosła 72 265 osób. AEW ogłosiło frekwencję na poziomie 81 035 fanów, ale opierając się na liczbie sprzedanych biletów. Realnie na stadionie pojawiło się jednak niecałe 73 tysiące osób. Wspomniane źródło donosi, że liczba „bramkowa” z WrestleManii 32 wyniosła 80 709 fanów, więc licząc realnie zgromadzonych fanów, a nie liczbę sprzedanych biletów, wrestlingowy rekord frekwencyjny wciąż należy do tego eventu.

Jade Cargill powróciła do AEW TV, ale wygląda na to, że na krótko. „Fightful Select” donosi, że środowe tapingi Rampage były ostatnie w wykonaniu tej zawodniczki, której wygasła umowa z AEW. Ponoć zakulisowo mówi się o tym, że Cargill lada moment trafi natomiast do WWE, z którym ma już wręcz uzgodniony kontrakt. Przy wygasaniu umów, AEW nie ma żadnych klauzul zakazujących występów, co oznaczałoby, że Cargill może zadebiutować w WWE dosłownie w każdej chwili.

Uwaga na spoilery z AEW Dynamite.
|
|
|
|

Gala rozpoczęła się od udanej obrony tytułu AEW International przez Jona Moxley’a, który pokonał Big Billa. Po walce doszło do bójki na linii Big Bill & Ricky Starks – Blackpool Combat Club.

Toni Storm wygrała 4-Way Match przeciwko Britt Baker, Nyli Rose i Hikaru Shidzie, zdobywając miano pretendentki do AEW Women’s Championship i tym samym walkę przeciwko jej byłej przyjaciółce, Sarayi.

Samoa Joe wygrał tymczasem starcie z Roderickiem Strongiem w finale turnieju AEW World Title Eliminator, więc to on zmierzy się z MJF’em na Grand Slam. Po walce Joe zagrał jeszcze na nosie mistrzowi, atakując jego partnera tag teamowego, Adama Cole’a.

AEW potwierdziło nową walkę na WrestleDream, które odbędzie się 1 października w Seattle. Na gali dojdzie do starcia Swerve’a Stricklanda z Hangmanem Pagem. To dopiero druga walka w karcie gali, na której Zack Sabre Jr. zmierzy się z Bryanem Danielsonem.


Na piątkowe AEW Rampage nagrano:
- Lucha Bros & Hardy Boys vs. Jeff Jarrett, Jay Lethal, The Butcher & The Blade
- The Kingdom vs. Christopher Daniels & Matt Sydal
- The Acclaimed & Billy Gunn vs. Peter Avalon & The Outrunners
- Aussie Open vs. Lord Crewe & Damian Chembers
- AEW TBS Championship: Kris Statlander vs. Jade Cargill.


Do sobotniego AEW Collision potwierdzono tymczasem:
- pojawi się Britt Baker
- AEW Tag Team Championship: FTR vs. Iron Savages
- Ricky Starks & Big Bill vs. Claudio Castagnoli & Bryan Danielson.W przyszłotygodniowym odcinku specjalnym AEW Dynamite Grand Slam zobaczymy:
- Sammy Guevara vs. Chris Jericho
- Christian Cage & Luchasaurus vs. Darby Allin & Sting
- AEW Women’s Championship: Saraya vs. Toni Storm
- AEW International Championship: Jon Moxley vs. Rey Fenix
- ROH World Championship vs. NJPW Strong Openweight Championship: Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston
- AEW World Championship: MJF vs. Samoa Joe.-------------

Kontakt:
E-mail: sabinq@onet.eu
Facebook


Profil WrestleFans.pl na Facebooku

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Więcej gal WWE Premium w Europie:

poprawi ich widowiskowość.
nie wniesie nic nowego.
pogorszy produkt.9. grudnia 2023


30. grudnia 20234. listopada 2023


18. listopada 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.