wrestling wwe tna ecw


WrestleMania 34 za nami. W poprzednim głosowaniu obstawialiście, kto zwycięży walkę wieczoru pomiędzy Brockiem Lesnarem i Romanem Reignsem o mistrzostwo Universal. Okazało się, że tym razem zdecydowana większość z Was myliła się.
SONDA
Walkę o mistrzostwo WWE Universal zwycięży na WrestleManii:
Brock Lesnar (261) 16%  
Roman Reigns (1362) 84%  
Łącznie oddano 1623 głosy 

Czas na podsumowanie. Odpalamy więc sondę, jak Waszym zdaniem wypadła tegoroczna WrestleMania. Zaczynamy!

Premiera filmu "Fighting With My Family", którego produkcją zajął się The Rock, została ostatecznie przełożona na marzec 2019 roku. Przynajmniej do tego czasu na stanowisku General Managera SmackDown powinna się zatem utrzymać Paige, której powierzono tę rolę głównie z myślą o promocji tej produkcji.

Kevin Owens podpisał nową, 5-letnią umowę z WWE. Zawodnik jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy i podkreślił, że coraz więcej wskazuje na to, iż będzie występował w WWE aż do zakończenia kariery.

W ostatnim czasie odnotowano znaczący spadek zainteresowania gadżetami grupy The New Day. Na szczycie WWE od razu wywołało to dyskusje na temat rozbicia tej stajni. Najbardziej może na tym zyskać Big E, bowiem federacja dostrzega jego potencjał i otrzymałby on duży, solowy push.


Skrót wydarzeń:
WWE Backlash 2018WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Money in the Bank
Środa 20.06.2018
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00

WWE Backlash 2018 PPV - zapowiedź gali i typy redakcji
Dodano: 06-05-2018, 17:46
Przed nami kolejne PPV od WWE, czyli Backlash, które rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o 2.00 (start Kick-Off o 1.00). Gala odbędzie się w Prudential Center w Newark i począwszy od tego PPV powracamy już na stałe do łączonych gal PPV dla RAW i SmackDown. Podczas Kick-Off bonusowo odbędzie się walka Bayley z Ruby Riott, natomiast w głównej karcie wylądowało osiem pojedynków, których omówienie znajdziecie poniżej.Typują: Paweł Borkowski, Rafał Tomasiak i Piotr Gilewski.
Daniel Bryan vs. Big Cass


Paweł: Wydaje mi się, że cała historia ma skończyć się nauczką dla Big Cassa i mocną podbudową osoby Daniela Bryana po powrocie. Spodziewam się, że pojedynek zakończy się Yes Lockiem i wygra Daniel Bryan.
Typ: Daniel Bryan

Rafał: Bryan powinien wygrać swoją pierwszą solową walkę po powrocie, ale mam wątpliwości czy rzeczywiście do tego dojdzie. Ten feud jest dziwny i zbędny, lecz raczej widzę zwycięstwo pushowanego Cassa, pewnie jakimś przekrętem, niż czystą wygraną Daniela.
Typ: Big Cass

Piotrek: Zestawienie w sumie trochę dziwne, bo tak naprawdę zarówno Bryanowi, jak i Cassowi przydałoby się teraz takie zwycięstwo na PPV, a tu jeden z nich będzie musiał przegrać. Zobaczymy czy WWE pójdzie tym tropem, ale wydaje mi się, że wszystko powinno się ułożyć pod walkę Daniela Bryana z AJ Stylesem na SummerSlam, najlepiej o mistrzostwo WWE. W drodze do tej walki Bryan powinien się uporać teraz z Cassem, a potem jeszcze z Mizem.
Typ: Daniel Bryan


Bobby Lashley & Braun Strowman vs. Kevin Owens & Sami Zayn


Paweł: Przyznam szczerze, że trochę nie wiem, co myśleć na temat tej walki. Oczywiste jest zwycięstwo Bobby’ego Lashley’ego oraz Brauna Strowmana, więc nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, aby przegrali. Heel turn któregoś z nich? Jakoś pozostanę bardziej przy ziemi i postawię na pierwszy duet.
Typ: Lashley & Strowman

Rafał: Tutaj chyba nie ma innej opcji i wygrywają Lashley & Strowman. Akurat tym razem kreatywni stworzyli coś ciekawego i fajnie ogląda się tag team złożony z dwóch "potworów". Wiadomo, że feud Lashley vs. Strowman jest nieunikniony, ale mam nadzieję, iż nie rozpocznie się już dzisiaj.
Typ: Lashley & Strowman

Piotrek: Nie bardzo wiedzą co zrobić ze Strowmanem i jest on nieco blokowany po tych mniejszych walkach. Skoro nie przerzucili pasa Universal na Romana Reignsa to popieram głosy o tym, że Strowman powinien przejąć tytuł na SummerSlam. Po drodze mógłby także stoczyć ciekawy pojedynek z Lashley’em, który na tym PPV będzie jego partnerem. Nie zdziwię się jak Lashley i Strowman wygrają, ale w nadchodzących tygodniach Bobby odwróci się od zwycięzcy Greatest Royal Rumble i skończy się to ich rywalizacją. Na razie jednak stawiam na nich, bo niespecjalnie widzę w jakim kierunku mają iść dalej Owens i Zayn.
Typ: Lashley & Strowman


Roman Reigns vs. Samoa Joe


Paweł: Czas najwyższy, aby Roman Reigns odniósł zwycięstwo. Przegrał na WrestleManii, przegrał na Greatest Royal Rumble, więc kolejna porażka stanowiłaby dosłownie blamaż. Nie wydaje mi się, aby miał przegrać z Joe i raczej będzie to pojedynek rehabilitacyjny wzorem Ceny z Triple H’em na Rumble.
Typ: Roman Reigns

Rafał: Projekt "Nieważne co myślą fani, Reigns będzie twarzą WWE" trwa już prawie 4 lata. Wystarczy. Nie można zmarnować tak gigantycznego pushu i Roman pozostanie main eventerem, ale przykład Strowmana pokazuje jak powinna rodzić się gwiazda. Ten proces musi przebiegać w miarę naturalnie. Joe pewnie się podłoży i rozpocznie feud ze Stylesem, a co dalej z Romanem? Zobaczymy.
Typ: Roman Reigns

Piotrek: Reigns znalazł się niespodziewanie w dołku po rywalizacji z Lesnarem i niespecjalnie chce mi się wierzyć, że mógłby znowu przegrać na PPV. Joe ma dostać mocny push na SmackDown, ale prawdę mówiąc zwycięstwo nad Romanem nie jest mu do tego potrzebne, bo na SD i tak zaczyna niejako pisać nowy rozdział swojej kariery, mając ku temu czyste karty.
Typ: Roman Reigns


SmackDown Women’s Championship
Carmella vs. Charlotte


Paweł: Choć niemalże przekonany jestem, że wygra Charlotte, jakoś Carmella stanowi powiew świeżości w dywizji kobiet. Zaryzykuję więc i postawię, że zachowa tytuł oraz na zwycięstwo Charlotte przez dyskwalifikację. Charlotte bez zmiany posiadaczki pasa
Typ: Charlotte (DQ) – Carmella pozostanie mistrzynią

Rafał: Teoretycznie Charlotte powinna szybko odzyskać tytuł, ale pewnie skończy się to interwencją Iconics i wygraną Carmelli. Nie wiem jakie są plany na najbliższe tygodnie/miesiące w kobiecej dywizji SmackDown, ale heelowa Carmella daje radę.
Typ: Carmella

Piotrek: Przy takiej obsadzie rosteru Carmella nie zachowa zbyt długo tytułu, ale nie chciałbym żeby straciła go już teraz. Nigdy nie będzie to jakaś topowa zawodniczka, ale zasłużyła sobie, by choć trochę z tytułem pobyć. W kontekście Charlotte jak zwykle WWE podejdzie zapewne do tego protekcyjnie i skończy się to jakimś DQ albo Count-Outem.
Typ: Charlotte (DQ lub Count-out) – Carmella pozostanie mistrzynią


RAW Women’s Championship
Nia Jax vs. Alexa Bliss


Paweł: Uważam, że Nia Jax poradzi sobie z Alexą. Choć Mickie James może mieć wpływ na rezultat, odbiór Nii jako nowej mistrzyni był bardzo dobry i to chyba będzie stanowić priorytet, jeśli chodzi o tę walkę.
Typ: Nia Jax

Rafał: Najwyższy czas zakończyć konflikt, który jest jaki jest i rozpocząć nowe programy. Chciałbym aby Nia potrzymała pas przez kilka miesięcy, ale wcale nie zaskoczy mnie zmiana mistrzyni już dzisiaj. Szału nie ma.
Typ: Nia Jax

Piotrek: Szczerze mówiąc więcej potencjalnych rywalek w dywizji kobiet RAW widzę dla Alexy Bliss, ale oczywiście raczej nie będzie tutaj mowy o odzyskaniu przez nią tytułu. Po triumfie na WrestleManii, Jax potrzyma raczej tytuł przez dłuższy czas. Inna sprawa, że dywizja kobiet RAW zaczyna delikatnie kuleć, bowiem Sasha Banks i Bayley stały się nieco monotonne, a poza tym świeżo wygląda tylko była mistrzyni NXT – Ember Moon. Biorąc to pod uwagę, nie zdziwię się jeśli WWE pójdzie w scenariusz dominacji Jax, którą będzie w stanie zdetronizować dopiero Ronda Rousey.
Typ: Nia Jax


WWE Intercontinental Championship
Seth Rollins vs. The Miz


Paweł: W związku z faktem, że na SmackDown tak, czy inaczej pozostanie mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, na RAW musi pozostać tytuł Interkontynentalny. Gdyby wygrał Miz, zabrałby ze sobą drugi równorzędny tytuł na SmackDown, a to spowodowałoby spore dysproporcje. W walce Jeffa z Ortonem sprawa jest jasna, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko postawić na Rollinsa.
Typ: Seth Rollins

Rafał: Nie wydaje mi się aby Miz zgarnął tytuł, chyba że Miztourage "niespodziewanie" mu pomogą. Mistrzostwa IC oraz Stanów Zjednoczonych nie mogą znaleźć się na jednej gali, więc wiele wskazuje na to, iż Rollins obroni tytuł.
Typ: Seth Rollins

Piotrek: Nie widziałbym sensu w przerzucaniu kolejnego midcardowego tytułu na SmackDown, zwłaszcza gdy mistrza Universal oglądamy raz na ruski rok. Monday Night Rollins.
Typ: Seth Rollins


WWE United States Championship
Jeff Hardy vs. Randy Orton


Paweł: W konsekwencji tego, co napisałem w przypadku walki o mistrzostwo Interkontynentalne, nie ma ryzyka przejścia tytułu US na RAW. Jeff jak najbardziej pasuje na mistrza Stanów Zjednoczonych, ale Orton wydaje się być zbyt groźnym rywalem. Trudny wybór. Ze względu na fakt, że dopiero Jeff wszedł w posiadanie mistrzostwa, postawię na niego.
Typ: Jeff Hardy

Rafał: W tym przypadku zmiana mistrza jest możliwa, gdyż pas pozostanie na SmackDown. Trudno nie uwzględnić w tym wszystkim Benjamina, czyli pewnie szykuje się dobrze znane zamieszanie w końcówce, które otwiera wiele możliwości. Postawię jednak na obronę mistrzostwa przez Jeffa.
Typ: Jeff Hardy

Piotrek: Można ponarzekać, że dwóch weteranów i rywalizacja dość przypadkowa, ale szczerze mówiąc z ciekawością rzucę okiem na ten pojedynek. Orton znajduje się obecnie w pozycji na której jeszcze w WWE nie był, ale widać, że absolutnie mu to nie przeszkadza, a z tego co słychać w jego wypowiedziach – dalej czerpie przyjemność ze swojej pracy, a dodatkowo może sobie pozwolić na momentami luźniejszy grafik. Nie sądzę by Randy miał sięgnąć po tytuł, natomiast ciekawy jestem kto mógłby być jego kolejnym rywalem na SmackDown.
Typ: Jeff Hardy


No Disqualification Match
WWE Championship

AJ Styles vs. Shinsuke Nakamura


Paweł: Moim zdaniem równie trudny do przewidzenia rezultat, jak w przypadku walki o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, jednak w tym momencie faworytem dla mnie jest Nakamura. Identycznie jak w przypadku Reignsa kieruję się serią porażek, która musi w końcu zostać zakończona.
Typ: Shinsuke Nakamura

Rafał: Przed WrestleManią zapowiadało się to całkiem przyzwoicie, ale z "walki marzeń" wyszło to co widzieliśmy. Nie było zachwytu w Nowym Orleanie, na Greatest Royal Rumble zafundowano nam wynik rodem ze zwykłego house showu, a teraz chyba czas na koniec tego feudu. Trudno typować wyniki walk wrestlingowych, gdyż logika nie ma tu żadnego znaczenia. Nakamura powinien przejąć mistrzostwo WWE, ale ja chętnie zobaczę program Styles vs. Joe o ten tytuł :)
Typ: AJ Styles

Piotrek: Mimo dodania No DQ nie spodziewałbym się tu jakiś szaleństw czy wykorzystania przedmiotów – raczej będzie to kluczowe w kontekście tego co Nakamura stosuje od czasu heel turnu, czyli ciosu poniżej pasa. To ten właśnie cios, w tej walce w pełni legalny, może rozstrzygnąć losy tego pojedynku. Japończyk wyraźnie odżył i ostatnimi czasy ogląda się go lepiej niż w miesiącach przed WrestleManią. Czy wystarczająco dobrze by został mistrzem WWE? Tu pojawiają mi się w głowie pewne wątpliwości, bo jak już wspomniałem idealnym scenariuszem wydaje mi się późniejsza rywalizacja AJ Stylesa z Danielem Bryanem. Nie zdziwi mnie ewentualne zwycięstwo Nakamury, ale jednak stawiam, że górą będzie AJ, który o ironio do swojego zwycięstwa wykorzysta broń stosowaną ostatnimi czasy przez rywala, czyli cios poniżej pasa.
Typ: AJ Styles

Autor:
Piotr GilewskiDodano: 07-05-2018, 14:49
Host: 89-78-204-81.dynamic.chello.pl, IP: 89.78.204.81

Proponuję obejrzeć walki Rollins/Miz i Hardy/Orton i porównać obie i też pamiętać że IC Title było jakieś 10 minut dłuższe.
Jak ktoś jeszcze chce pisać że Hardy i Orton to świetni wrestlerzy to nie wie co to godność.

autor: Triple X

nick:

email:

komentarz:

 

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]
WrestleMania 34 była:

rewelacyjna!
bardzo dobra
dobra
średnia
słaba
fatalna!17. czerwca 2018


Money in the Bank
Ladder Match
Bobby Roode
vs
Braun Strowman
vs
Finn Bálor
vs
Kevin Owens
vs
Rusev
vs
The Miz
vs
The New Day
vs
Cass/Joe

Money in the Bank
Ladder Match

Alexa Bliss
vs
Becky Lynch
vs
Charlotte Flair
vs
Ember Moon
vs
Billie Kay/Lana winner
vs
???
vs
???
vs
???

Mistrzostwo WWE
AJ Styles
vs
Shinsuke Nakamura

Mistrzostwo Kobiet RAW
Nia Jax
vs
Ronda Rousey

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Carmella
vs
Asuka
6. maja 2018


Mistrzostwo WWE

AJ Styles
vs
Shinsuke Nakamura
bez rezultatu

Mistrzostwo Interkontynentalne
Seth Rollins
pokonał
Miza

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Jeff Hardy
pokonał
Randy'ego Ortona

Mistrzostwo kobiet RAW
Nia Jax
pokonała
Alexę Bliss

Mistrzostwo kobiet SmackDown
Carmella
pokonała
Charlotte

Tag team match
Braun Strowman
i Bobby Lashley
pokonali
Samiego Zayna
i Kevina Owensa

Roman Reigns
pokonał
Samoa Joe

Daniel Bryan
pokonał
Big Cassa

Kick-off
Ruby Riott
pokonała
Bayley
5. listopada 2017


Mistrzostwo GFW Global
Eli Drake
pokonał
Johnny'ego Impacta

Mistrzostwo GFW X Division
Ultimate X match

Trevor Lee
pokonał
Sonjay Dutta
Petey'ego Williamsa
Matta Sydala
Garzę Jr.
Dezmonda Xaviera

Mistrzostwo
GFW World Tag Team
5150 Street Fight

Ohio Versus Everything
pokonali
The Latin American Xchange

Mistrzostwo GFW Knockouts
Three-way match

Gail Kim
pokonała
Siennę
i Allie

Six Sides of Steel tag team match
Lashley i King Mo
pokonali
Moose'a i Stephana Bonnara

Monster's Ball match
Abyss
pokonał
Grado

Six-man tag team match
Team Impact
(ECIII, Eddie Edwards i James Storm)
pokonało
Team AAA
(El Hijo del Fantasma, Pagano i Texano)Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.