wrestling wwe tna ecw


SummerSlam daleko za nami, więc czasu na ocenę Summerslam było pod dostatkiem. Największą imprezę lata WWE oceniliście następująco:
SONDA
Tegoroczne WWE SummerSlam było:
bardzo dobre (88) 12%  
dobre (272) 37%  
średnie (239) 33%  
słabe (79) 11%  
bardzo słabe (53) 7%  
Łącznie oddano
731 głosów

Przed nami szereg dużych wydarzeń WWE, które odbędą się aż na trzech kontynentach. Tym razem wskazujecie, które PPV Waszym zdaniem wydaje się najciekawsze.

Podczas występu na gali Crown Jewel, Triple H nabawił się kontuzji mięśni klatki piersiowej. Przerwa Huntera potrwa przynajmniej kilka miesięcy i na ten moment wątpliwy jest jego występ na WrestleManii 35. W związku z tym WWE porzuciło też plany na walkę Triple H vs. Batista.
Brock Lesnar mimo przygotowań do powrotu do UFC kontynuuje występy w WWE i taki stan rzeczy może się utrzymać w 2019 roku. Spekuluje się, że Lesnar podejdzie do walki o UFC Heavyweight Championship z Danielem Cormierem jako WWE Universal Champion. Oficjele WWE uważają bowiem, że ewentualne zwycięstwo Lesnara, byłoby prestiżowe dla samej federacji.
Roman Reigns zrzekł się tytułu mistrzowskiego Universal informując fanów, że spowodowane to jest nawrotem białaczki. Zaznaczy, że nie żegna się, a powróci jeszcze silniejszy, kiedy po raz kolejny pokona tę chorobę.WWE RAW
Odcinki premierowe:
Czwartek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 15:00
Niedziela godz. 11:00
Wtorek godz. 18:00

WWE SmackDown!
Odcinki premierowe:
Piątek, godz. 20:00.
Powtórki:
Sobota godz. 18:00
Niedziela godz. 14:00
Środa godz. 18:00

NXT
Odcinki premierowe:
Sobota, godz. 20:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 16:00
Środa godz. 20:00
Sobota godz. 12:00

WWE Main Event
Odcinki premierowe:
Niedziela, godz. 13:00.
Powtórki:
Niedziela godz. 17:00
Środa godz. 21:00

WWE Survivor Series 2018
Środa 21.11.2018
godz. 20:00
Powtórka:
Czwartek godz. 15:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00

WWE Evolution - zapowiedź gali i typy redakcji
Dodano: 28-10-2018, 15:57
Już dzisiaj w nocy w Uniondale (Nowy Jork) czeka nas niejako odpowiedź na gale w Arabii Saudyjskiej, czyli pierwsze PPV od WWE na którym wystąpią tylko kobiety. UWAGA: ze względu na to, że przeszliśmy już na czas zimowy, gala rozpoczyna się już o północy naszego aktualnego czasu. W karcie znalazło się siedem pojedynków, ale można oczekiwać także bonusowych wydarzeń. PPV planowane jest na trzy i pół godziny, a poprzedzi je godzinny Kick-Off, podczas którego nie odbędą się jednak żadne dodatkowe pojedynki.

Typują: Paweł Borkowski, Rafał Tomasiak i Piotr Gilewski.

Finał Mae Young Classic 2018
Toni Storm vs. Io Shirai


Paweł: Ciężko wnioskować, która ma większe szanse, gdyż tak naprawdę wszystko jest kwestią dalszych planów WWE. Patrząc jednak na drabinkę można dojść do wniosku, że ponownie faworytką może okazać się Japonka. W końcu pokonała na swojej drodze Deonnę Purazzo znaną już z Full Sail. Sęk w tym, że wcale to o niczym nie świadczy, a kolejny triumf reprezentantki kraju kwitnącej wiśni może okazać się wtórny. Postawię na Toni Storm.
Typ: Toni Storm

Rafał: Tegoroczny turniej Mae Young Classic oglądało mi się bardzo dobrze, Storm zasłużyła na finał i wygląda na to, że na Evolution sięgnie po kolejne zwycięstwo. Osoba z takimi sukcesami jest bardzo potrzebna rosterowi NXT UK.
Typ: Toni Storm

Piotrek: Cały turniej uważam za bardzo udany i na dodatek finał daje nam właściwie zestawienie marzeń. Mam nadzieję, że produkcję tej walki podtrzyma Triple H i „orły” z głównego rosteru nie popsują czegoś co powinno być wisienką na torcie Mae Young Classic II. Shirai pokazuje się z bardzo dobrej strony, ale pierwszy turniej wygrała Kairi Sane i byłby chyba to trochę przesyt japońskich zawodniczek. Zwłaszcza, że do wyboru mamy też znakomitą Toni Storm, która jest już związana kontraktem z WWE i może być śmiało pushowana. Na Io wskazują natomiast dwie rzeczy, po pierwsze powiązanie Storm z NXT UK, ale nie zdziwi mnie jeśli Toni będzie też kontynuowała występy w normalnym NXT. Drugi argument za Shirai to aktualna mistrzyni NXT, czyli jej przyjaciółka, Kairi Sane. Jak wiemy zwyciężczyni MYC powalczy pewnie wkrótce o tytuł, więc zwycięstwo Shirai otwierałoby drogę do dość intrygującego starcia Sane/Shirai. Bardzo ciekawe zestawienie i myślę, że bez problemu powinna to być najlepsza walka całej gali. Stawiam na Storm.
Typ: Toni Storm

Sasha Banks, Bayley & Natalya vs. The Riott Squad


Paweł: Zwycięstwo Riott Squad jest prawdopodobne z dwóch względów. Po pierwsze poniosły porażkę na Super Show-Down, a kolejna oznaczałaby zjazd po równi pochyłej. Po drugie i zarazem istotniejsze, to jednak tylko czubek góry lodowej, bowiem skład ich rywalek aż prosi się o jakiś zgrzyt prowadzący jedną lub nawet dwie do heel turnu. Z tego właśnie względu postawię na dziewczyny Ruby.
Typ: Riott Squad

Rafał: Trochę na szybko to wymyślono i ta walka nie nadaje się ani na openera gali, ani na przedostatnie starcie w karcie. Konflikt Banks-Bayley jest nieunikniony, ale nie wiem kiedy z nim ruszą. Jeżeli na Evolution, to wygrywa Riott Squad.
Typ: Riott Squad

Piotrek: Poskładali to na szybko, gdy okazało się, że Sasha Banks będzie mogła wystąpić na Evolution. Starcie bez szaleństw jak dla mnie, myślę, że można tu zrobić turn którejś z zawodniczek Banks-Bayley i puścić wreszcie ten ich feud w głównym rosterze, do którego WWE zabiera się i zabiera, a wciąż go nie widzimy. Inna sprawa, że na tym etapie nie wzbudzi on już pewnie emocji. Jeśli Riott Squad ma mieć sens to przydałoby im się zwycięstwo, bowiem kolejna porażka z przypadkowym zespołem (przegrały w końcu dwie walki z Bella Twins i Rousey) spychałyby ten team na sam dół łańcucha pokarmowego.
Typ: Riott Squad

Women’s Battle Royal
Asuka, Naomi, Carmella, Nia Jax, Ember Moon, Alicia Fox, Dana Brooke, Lana, Billie Kay, Peyton Royce, Mandy Rose, Sonya Deville, Tamina, Torrie Wilson, Michelle McCool, Alundra Blayze, Ivory, Molly Holly, Kelly Kelly, Maria Kanellis, Zelina Vega


Paweł: W pojedynkach prowadzących do tego battle royal uwagę na siebie zwróciła przede wszystkim Ember Moon kosztem Nii Jax na RAW oraz Asuka na SmackDown. IIconics też mają szansę, lecz czy ich zwycięstwo z Super Show-Down mogło stanowić początek większej promocji? Wątpię. Wskażę na Nię opierając się głównie o stawkę, jaką jest miano pretendentki do tytułu, a ta z pewnością jest na dobrej drodze do kolejnej walki o mistrzostwo kobiet RAW (o ile nie zastąpi jej w tej roli Ember będąca u mnie drugą faworytką).
Typ: Nia Jax

Rafał: Trudno przewidzieć kto może tu wygrać. Może to być Nia Jax, Asuka, ale równie dobrze Ember Moon lub Naomi. Wszystko zależy od podejścia WWE i tego czy zwyciężczyni stoczy później szybkie starcie na RAW lub SmackDown i po zawodach, lub czy powstanie z tego jakiś dłuższy program.
Typ: Nia Jax

Piotrek: Cóż, musieli coś wymyślić by upchnąć większą liczbę zawodniczek w karcie. Będzie tu kilka mocnych nazwisk z przeszłości, ale o ile żadna z nich nie wraca na stałe, to powinna wygrać któraś zawodniczka z aktualnego rosteru, bo na szali jest przecież walka o tytuł. Standardowo w gronie faworytek będą gdzieś pewnie Asuka czy Naomi, ale nie chciałbym zwycięstwa żadnej z nich. Mówiło się trochę, że Kelly Kelly powróci na stałe do WWE, więc wtedy nie zdziwiłoby mnie jej zwycięstwo, ale jako numer jeden w swoim typowaniu dam jednak Ember Moon.
Typ: Ember Moon

NXT Women’s Championship
Kairi Sane vs. Shayna Baszler


Paweł: Przed nimi walka rewanżowa po Takeover: Brooklyn 4. Przyznam, że ciężko mi wskazać potencjalną zwyciężczynię, ale wydaje mi się, że Shayna wkrótce zostanie transferowana z NXT. Pytanie tylko kiedy? Kolejne, czy Kairi sprawdziła się w roli mistrzyni? Nie mi to oceniać, jednak postawię ostatecznie na Shaynę Baszler, choć pierwsze co przyszło mi na myśl, to zwycięstwo Kairi.
Typ: Shayna Baszler

Rafał: NXT jest bookowane w miarę logicznie, a więc Shayna nie powinna popełnić takiego błędu jak w poprzednim pojedynku. Tym razem Baszler, po dosyć wyrównanej walce, może wygrać w znanym sobie stylu oraz odzyskać mistrzostwo. Skoro to pierwsza kobieca gala, musimy poznać chociaż jedną nową mistrzynię i typuję na nią właśnie Shaynę.
Typ: Shayna Baszler

Piotrek: Walka z historią i na pewno odpowiednia na to PPV. Sane dość szczęśliwie zdobyła tytuł, więc teoretycznie dominująca Baszler mogłaby tu go odebrać. Wydaje mi się jednak, że Shayna bliżej jest już głównego rosteru. Teoretycznie mogą tu namieszać koleżanki Baszler z MMA, ale mimo wszystko stawiam na to, że Sane zachowa tytuł.
Typ: Kairi Sane

Trish Stratus & Lita vs. Mickie James & Alicia Fox


Paweł: Wstępnie postawiłem na zwycięstwo Alexy Bliss i Mickie James, jednak po zastępstwie Alexy przez Alicię Fox nie widzę wręcz innej opcji, jak tylko zwycięstwo Lity i Trish Stratus.
Typ: Stratus & Lita

Rafał: Najpierw zmylono fanów i zamiast Alexa vs. Trish oraz Mickie vs. Lita dostaliśmy walkę tag teamową, a teraz jeszcze Alexę zastępuje Fox. Kontuzje to nic nowego w wrestlingu, ale okoliczności prowadzące do tego starcia sprawiły, iż średnio mnie ono interesuje. Powiedzmy, że zrobią z tego popisówkę z udziałem gwiazd Hall of Fame i szybko wygrają Trish oraz Lita.
Typ: Stratus & Lita

Piotrek: Niezbyt wiem czemu ta walka ma służyć – czy to w oryginalnym, czy też zmienionym składzie. Mickie z Alexą miałyby jeszcze teoretycznie jakieś szanse, ale i tak niewielkie – z Alicią szans nie ma już żadnych. Stratus i Lita ponoć mają jeszcze kilka miesięcy pozostać w ringu WWE, więc jestem przekonany, że wygrają. Swoją drogą bardzo prawdopodobne moim zdaniem, że w trakcie samej gali ogłoszą powstanie tytułów tag teamowych dla pań.
Typ: Stratus & Lita

Last Woman Standing Match
SmackDown Women’s Championship

Becky Lynch vs. Charlotte


Paweł: Gra o wszystko. Becky mimo ostrej jazdy w kierunku roli mocnego heela, nadal ma silne wsparcie fanów. U Charlotte to natomiast walka o utrzymanie i tak już mocno nadszarpniętej pozycji. Jeśli ma ona zaistnieć na tegorocznej WrestleManii w ważnej roli, musi to wygrać. Tym razem postawię na Charlotte i jej dorobek.
Typ: Charlotte

Rafał: Zawsze stawiam na Lynch i nie zamierzam tego zmieniać. Nie jest to może zawodniczka, która zrobi rewolucję w kobiecej dywizji, ale z pewnością zasłużyła na duży push oraz mistrzostwo. Last Woman Standing ma chyba podkreślić heelową postać Becky, czyli warto spodziewać się kilku efektownych spotów i zwycięstwa, które raczej nie będzie czyste.
Typ: Becky Lynch

Piotrek: Najbogatsza historia i drugi największy potencjał jeśli chodzi o całą kartę. Zobaczymy oczywiście jak zagra rodzaj tej walki, bo wiemy doskonale, iż pojedynki Last Man Standing bywały różne, ale liczę na starcie w stylu tego co kiedyś widzieliśmy w feudzie Banks/Bayley w NXT. Chciałbym oczywiście zwycięstwa Lynch, ale coś mi mówi, że Ric Flair pomoże Charlotte i ta znowu będzie chodzić ze złotem. Na wygraną Charlotte wskazuje mi też to, że praktycznie zawsze wygrywa ona na ważnych galach, nawet gdy prosiło się o coś innego, gdzie przykładem były WrestleManie 32 i 34, czy nawet tegoroczne SummerSlam – wątpię zatem by WWE zabookowało jej porażkę na pierwszym PPV kobiet. Choroba Romana Reignsa podkręca też plotki o zestawieniu Rousey-Charlotte w walce wieczoru WrestleManii, a jeśli WWE będzie chciało to zrobić to obie panie będą pushowane na potęgę przez najbliższe pół roku.
Typ: Charlotte

RAW Women’s Championship
Ronda Rousey vs. Nikki Bella


Paweł: Praktycznie przekonany jestem o zwycięstwie Rondy Rousey. Belle zwróciły na siebie uwagę z miejsca docierając do tytułu tuż po swoim powrocie, lecz wydaje mi się, że w tym przypadku będą jedynie epizodem w karierze Rondy.
Typ: Ronda Rousey

Rafał: Walka wyjdzie w miarę dobrze, gdyż została wielokrotnie przećwiczona, będzie sporo zamieszania, ingerencja innej zawodniczki itp., a może zrobią też angle z atakiem w trakcie gali, co sprawi, że Rousey stoczy starcie "osłabiona". Mimo wszystko, moim typem jest Rousey, ale wcale nie będę zaskoczony jeśli galę zakończy Nikki z pasem.
Typ: Ronda Rousey

Piotrek: Było właściwie wiadomo, że WWE doprowadzi do tej walki, bo jak wiemy Bella Twins są w WWE traktowane specjalnie, a Rousey to medialnie największe obecnie nazwisko wśród kobiet. Liczę, że zawodniczki będą chociaż na tyle zmotywowane by starcie wyszło nieźle. Trochę denerwuje mnie też fakt, że pewnie będzie to Main Event, choć rzecz jasna należy się on Charlotte i Becky lub Toni i Io. Nikki ma teoretycznie atut w postaci Brie, ale z drugiej strony ta właśnie walka może być idealnym momentem by Rousey otrzymała wsparcie ze strony swoich koleżanek – Baszler, Duke i Shafir, które mogłyby nie tylko wyrównać siły, ale przeważyć je na korzyść mistrzyni.
Typ: Ronda Rousey

Autor:
Piotr Gilewskinick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 6

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]
Najciekawsze aktualne WWE PPV to:

Super Show-Down
Evolution
Crown Jewel18. listopada 2018


Mistrz Universal
Brock Lesnar
vs
Mistrz WWE
AJ Styles

Mistrz Interkontynentalny
Seth Rollins
vs
Mistrz Stanów Zjednoczonych
Shinsuke Nakamura

Mistrzyni Kobiet RAW
Ronda Rousey
vs
Mistrzyni Kobiet SmackDown
Becky Lynch

Mistrzowie Tag Teamów RAW
Authors of Pain
vs
Mistrzowie Tag Teamów
SmackDown

The Bar

5-on-5 Survivor Series
Tag Team Match
Team RAW
vs
Team SmackDown

5-on-5 Survivor Series Woman Tag Team Match
Team RAW
vs
Team SmackDown

10-on-10 Survivor Series Woman Tag Team Division Match
Team RAW
vs
Team SmackDown


Mistrzostwo Cruiserweight
Buddy Murphy
vs
Mustafa Ali
2. listopada 2018


Mistrzostwo Universal
Brock Lesnar
pokonał
Brauna Strowmana

Mistrzostwo WWE
AJ Styles
pokonał
Samoa Joe

Final Pucharu Świata WWE
Shane McMahon
pokonał
Dolpha Zigglera


Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
The Bar
pokonali
The New Day

Tag Team Match
D-generation X
pokonali
Brothers of Destruction

Mistrzostwo WWE
Stanów Zjednoczonych
Pre-show

Shinsuke Nakamura
pokonał
Rusev
a
Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.