wrestling wwe tna aew


WWE mocno zaskoczyło podczas Day 1, ponieważ nie tylko do grona uczestników walki o mistrzostwo WWE dołączony został Brock Lesnar, ale także zwyciężył on tę konfrontację. Mimo to, oto Wasze typy dotyczące planowanego Fatal 4 Wayu.
SONDA
Mistrzostwo WWE zwycięży na Day 1:
Big E (206) 43%  
Seth Rollins (93) 19%  
Kevin Owens (119) 25%  
Bobby Lashley (62) 13%  
Łącznie oddano
480 głosów

szybkie głosowanie dotyczące Fatal 4 Wayu o mistrzostwo WWE na Day1. Kto więc Waszym zdaniem wygra i wkroczy zarazem w Nowy Rok z tytułem mistrzowskim?


W ostatnich dniach 2021 roku Toni Storm dość niespodziewanie rozstała się z WWE. Z propozycją rozwiązania umowy wyszła sama Storm, a federacja przystała na wniosek zawodniczki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że grafik w głównym rosterze WWE okazał się dla Toni zbyt wymagający, podczas gdy nie była ona specjalnie zadowolona ze swojej roli w WWE.

Początek stycznia przyniósł kolejne zwolnienia w WWE. Pożegnano się z większością osób z dawnego sztabu NXT, który kontrolował jeszcze Triple H. Wśród największych nazwisk znaleźli się "Road Dogg" Brian James, William Regal czy Samoa Joe.

WWE dogadało się niespodziewanie z Impact Wrestling w sprawie powrotu do tej federacji Mickie James. Wystąpi ona w Royal Rumble Matchu kobiet, choć formalnie pozostaje zawodniczką IW, gdzie jest zresztą aktualną mistrzynią Knockouts. Obie federacje zawarły przy tym porozumienie zakładające wzajemną promocję w programach telewizyjnych w ramach tej sytuacji, stąd w WWE TV wspomniano otwarcie o tytule mistrzowskim posiadanym przez James.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Royal Rumble
Premiera:

Środa 2.02.2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Nowe wieści odnośnie statusu Marko Stunta, Kiepski stan zdrowia Paula Wighta, Kiedy WWE ogłosi wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku?, Kairi Sane wciąż pod kontraktem WWE, Reakcje w WWE na zwolnienie Williama Regala, Impact Wrestling o występie ich zawodniczki na gali WWE, Walka mistrzowska na RAW, Zapowiedź AEW Battle of the Belts, Ostateczna karta Impact Wrestling Hard to Kill PPV
Dodano: 08-01-2022, 21:05
Według doniesień „Wrestling Observer Newsletter” AEW nie korzysta od dłuższego czasu z Marko Stunta, gdyż nie ma dla niego obecnie żadnych planów. Ponoć federacja chce się zdystansować od praktyk stosowanych przez WWE, więc nie zwalnia pracowników, chyba że dojdzie do jakiejś sytuacji dyscyplinarnej. Zamiast tego AEW czeka na wygaśnięcie umów niektórych osób, z którymi federacja nie wiąże przyszłości i według wspomnianego portalu Stunt jest jedną z nich.
Warto odnotować, że podczas gali GCW z października ubiegłego roku Stunt ucierpiał podczas swojego pojedynku i od tego czasu nie wystąpił na gali żadnej federacji, nie tylko jeżeli chodzi o AEW, ale i podmioty na scenie niezależnej. Nie można zatem wykluczyć, że stan faktyczny jest taki, iż Stunt po prostu nie jest na razie dopuszczony do akcji ze względów medycznych.

Choć początkowo oczekiwano, że Paul Wight będzie okazyjnie walczył w ringu AEW, raczej należy porzucić te nadzieje i bardzo prawdopodobne, iż Paul nie wejdzie już na ring. Wszystko przez stan jego zdrowia, który nie jest najlepszy. „Wrestling Observer” donosi, że niepokój fanów wywołało już pojawienie się Wighta na ostatnim Dynamite, gdzie był on jednym z sędziów do oceny walki Hangmana Page’a z Bryanem Danielsonem. Ponoć fani byli mocno zaniepokojeni, gdyż dotarcie na miejsce i późniejszy powrót na zaplecze miały być już dla Wighta sporym wyzwaniem, ponieważ ma on mieć teraz problemy nawet ze swobodnym poruszaniem się. Oznacza to zapewne kolejne kłopoty z nogami. W przeszłości Wight wielokrotnie poddawał się już różnym operacjom, szczególnie bioder.

WWE poinformowało, że 3 lutego odbędzie się konferencja prasowa z omówieniem wyników finansowych za czwarty kwartał 2021 roku, jak i z całościowym podsumowaniem ubiegłego roku. W konferencji mają wziąć udział Vince McMahon, Nick Khan, Stephanie McMahon i Frank Riddick.

Jakiś czas temu podawano, że umowa Kairi Sane z WWE wygasła i jest ona wolną agentką, lecz doniesienia okazały się mylne. „Wrestling Observer” przekazał, że okazało się, iż umowa Sane z WWE obowiązuje do lutego 2022 roku. Doniesienia potwierdza „Fightful Select”, które dodaje, że ich źródła w WWE podają, iż nie jest jeszcze do końca przesądzone, że będzie to definitywne pożegnanie obu stron. Wiele ma zależeć od planów Sane dotyczących tego czy zamierza pozostać na stałe w Japonii, czy bierze jeszcze pod uwagę powrót do Stanów Zjednoczonych. Ponoć więcej wskazuje obecnie na to, że umowa wygaśnie i nie będzie przedłużona, ale Sane podobno nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji.
Przypomnę, że w swoim czasie Sane wyraziła chęć powrotu do Japonii i zniknęła z programów WWE, które pozwoliło jej opuścić USA. Kairi od tamtego czasu pełniła rolę ambasadorki WWE w Japonii, od czasu do czasu komentując też same gale. Wtedy jeszcze WWE miało w planach budowę kolejnego Performance Center w Kraju Kwitnącej Wiśni i zakładano, że Sane będzie ważną osobą w tej koncepcji – plany jednak upadły i w związku z tym Kairi raczej pożegna się z WWE.

Jednym z najszerzej komentowanych i krytykowanych zwolnień z WWE w ostatnich dniach jest pożegnanie Williama Regala. Ten zdecydował się finalnie na opublikowanie własnej wiadomości na Twitterze. Regal podziękował za 21 lat spędzonych w WWE, podczas których jak podkreślił mógł spełniać marzenia i prowadzić komfortowe życie. Dodał, że w 1999 roku WWE uratowało jego życie, choć nie musiało tego robić i zapewniło dobry byt jego rodzinie, za co będzie miał dozgonny szacunek wobec tej federacji. Regal dodał, że nie zamierza narzekać na zwolnienie czy w jakikolwiek sposób krytykować WWE i zaapelował do fanów, żeby darowali sobie kierowanie w jego stronę wpisów zachęcających do czynów o podobnym charakterze.

WWE ogłosiło przy okazji SmackDown część uczestniczek tegorocznej walki Royal Rumble kobiet, pośród których znalazła się zupełnie nieoczekiwanie aktualna mistrzyni kobiet Knockouts, Mickie James. Co więcej podczas transmisji podkreślono nawet fakt, że James jest mistrzynią w Impact Wrestling.
Wkrótce po gali o komentarz w tej sprawie pokusił się Scott D’Amore, czyli wiceprezes Impact Wrestling. D’Amore stwierdził, że WWE chciało takiego występu i chciała tego także Mickie James, a oni jako IW mają obecnie taką filozofię, że są otwarci na współpracę z każdym podmiotem. Dość szybko się zatem dogadali i zawarto oficjalną umowę między WWE i IW w sprawie występu Mickie. Scott dodał, że pytaniem pozostaje czy James pojawi się na Royal Rumble wciąż jako mistrzyni Knockouts – odniósł się oczywiście do faktu, że jeszcze dzisiaj Mickie stanie w obronie tytułu przeciwko Deonnie Purrazzo na Hard to Kill PPV. Co ciekawe w jednym z wpisów D’Amore podkreślił, że jeżeli James pozostanie mistrzynią, może zjawić się na Royal Rumble z pasem Knockouts.

WWE zapowiedziało na przyszłotygodniowe RAW walkę RK-Bro z Alpha Academy o RAW Tag Team Championship.


Dzisiaj w nocy pierwsza z czterech nowych gal kwartalnych AEW emitowanych na antenie TNT. Battle of the Belts ma być tylko godzinnym programem, natomiast w jego trakcie mają się odbyć trzy walki:
- FTW Championship: Ricky Starks vs. Matt Sydal
- Tymczasowe AEW TNT Championship: Dustin Rhodes vs. Sammy Guevara
- AEW Women’s Championship: Britt Baker vs. Riho.

Tymczasem ostateczna karta dzisiejszej gali Impact Wrestling Hard to Kill PPV wygląda następująco:

Pre-Show
Chris Bey vs. „Speedball” Mike Bailey vs. Ace Austin vs. Laredo Kid

Jonah vs. Josh Alexander

Hardcore War
Heath, Rhino, Eddie Edwards, Rich Swann & Willie Mack vs. Violent By Design & Good Brothers

Knockouts Ultimate X Match
Chelsea Green vs. Lady Frost vs. Tasha Steelz vs. Rosemary vs. Alisha Edwards vs. Impact Digital Media Champion Jordynne Grace

Impact X-Division Championship
Trey Miguel vs. Steve Maclin

Texas Death Match
Impact Knockouts Championship

Mickie James vs. Deonna Purrazzo

ROH World Championship
Jonathan Gresham vs. Chris Sabin

Impact World Championship
Moose vs. Matt Cardona vs. W.Morrissey


---------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Brock Lesnar zachowa mistrzostwo WWE do WrestleManii 38?

Tak
Nie29. stycznia 2022


30-osobowe Royal Rumble
Mężczyzn

30-osobowe Royal Rumble
Kobiet

Mistrzostwo WWE
Brock Lesnar
vs
Bobby Lashley

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
vs
Seth Rollins

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
vs
Doudriop

Mixed Tag Team Match
Edge i Beth Phoenix
vs
Miz i Maryse
4. marca 2022


(karta wkrótce)
1. stycznia 2022


Mistrzostwo WWE
Fatal 4 Way

Brock Lesnar
pokonał
Big E'ego
Setha Rollinsa
Kevina Owensa
Bobby;ego Lashleya

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
pokonała
Liv Morgan

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
RK-Bro
pokonali
Street Profits

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown

The Usos
pokonali
The New Day

Edge
pokonał
Miza

Drew McIntyre
pokonał
Madcap Mossa

Pre-show
Tag Team Match

Sheamus i Ridge Holland
pokonali
Cesaro i Ricocheta
13. listopada 2021Mistrzostwo Świata AEW
"Hangman" Adam Page
pokonał
Kenny'ego Omegę

Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Bryan Danielson
pokonał
Miro

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
pokonała
Tayę Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
pokonali
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
pokonali
Men of the Year

CM Punk
pokonał
Eddiego Kingstona

6-Man Tag Teem
Falls Count Anywhere

Christian Cage
i Jurassic Express
pokonali
The Superkliq

Tag Team Match
Cody Rhodes i Pac
pokonali
Malakaia Blacka
i Andrade El Idolo

MJF
pokonał
Darby Allina

Pre-Show
Tag Team Match

Hikaru Shida i Thunder Rosa
pokonały
Jamie Hayter i Nylę RoseDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.