wrestling wwe tna aew


WWE mocno zaskoczyło podczas Day 1, ponieważ nie tylko do grona uczestników walki o mistrzostwo WWE dołączony został Brock Lesnar, ale także zwyciężył on tę konfrontację. Mimo to, oto Wasze typy dotyczące planowanego Fatal 4 Wayu.
SONDA
Mistrzostwo WWE zwycięży na Day 1:
Big E (206) 43%  
Seth Rollins (93) 19%  
Kevin Owens (119) 25%  
Bobby Lashley (62) 13%  
Łącznie oddano
480 głosów

szybkie głosowanie dotyczące Fatal 4 Wayu o mistrzostwo WWE na Day1. Kto więc Waszym zdaniem wygra i wkroczy zarazem w Nowy Rok z tytułem mistrzowskim?


W ostatnich dniach 2021 roku Toni Storm dość niespodziewanie rozstała się z WWE. Z propozycją rozwiązania umowy wyszła sama Storm, a federacja przystała na wniosek zawodniczki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że grafik w głównym rosterze WWE okazał się dla Toni zbyt wymagający, podczas gdy nie była ona specjalnie zadowolona ze swojej roli w WWE.

Początek stycznia przyniósł kolejne zwolnienia w WWE. Pożegnano się z większością osób z dawnego sztabu NXT, który kontrolował jeszcze Triple H. Wśród największych nazwisk znaleźli się "Road Dogg" Brian James, William Regal czy Samoa Joe.

WWE dogadało się niespodziewanie z Impact Wrestling w sprawie powrotu do tej federacji Mickie James. Wystąpi ona w Royal Rumble Matchu kobiet, choć formalnie pozostaje zawodniczką IW, gdzie jest zresztą aktualną mistrzynią Knockouts. Obie federacje zawarły przy tym porozumienie zakładające wzajemną promocję w programach telewizyjnych w ramach tej sytuacji, stąd w WWE TV wspomniano otwarcie o tytule mistrzowskim posiadanym przez James.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Royal Rumble
Premiera:

Środa 2.02.2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Seth Rollins może zdobyć mistrzostwo Universal?, WWE rozmawia z AEW o wypowiedziach byłych pracowników do dokumentów, Dlaczego WWE dogadało się z Impact Wrestling w sprawie Mickie James?, Czy osoby z "inwazji ROH" na Impact Wrestling są jeszcze związane z ROH?
Dodano: 10-01-2022, 09:23
Dave Meltzer zasugerował na łamach „Wrestling Observer Newsletter”, że oryginalne plany zakładały, iż Seth Rollins będzie bronił mistrzostwa WWE na WrestleManii. Seth miał przejąć tytuł na Day 1 z rąk Big E’ego. Jak wiemy finalnie Roman Reigns był wyłączony z akcji i mistrzostwo WWE zdobył Brock Lesnar. Teraz na Royal Rumble dojdzie do walki Lesnara z Bobbym Lashley’em o WWE Championship, a Reigns prawdopodobnie zmierzy się z Rollinsem o WWE Universal Championship. Zdaniem Meltzera prawdopodobny scenariusz jest taki, że Seth przejmie ten tytuł na Royal Rumble i trafi z mistrzostwem Universal z powrotem na RAW, a Brock przeniesie się z mistrzostwem WWE na SmackDown.
W takim układzie WWE powróciłoby niejako do oryginalnej koncepcji, tylko z podmianą mistrzostw między brandami. Całościowo wyszłoby to jednak raczej na to samo, gdyż ponoć Lesnar prawdopodobnie miał zdobyć tytuł Universal na Day 1 (Reignsa wykiwałby wtedy Paul Heyman), więc WWE miało od początku zakładać, że przed walką na WrestleManii to Brock będzie mistrzem, a Roman pretendentem. Przy takim scenariuszu WWE może doprowadzić z powrotem do takiej sytuacji, tylko stawką będzie po prostu mistrzostwo WWE. Warto dodać, że doniesienia oparte są mimo wszystko głównie na czystych spekulacjach Meltzera, więc należy na razie podchodzić do nich ze sporym dystansem.

„Ringside News” wspomina, że WWE rozmawia obecnie z AEW, gdyż federacja chciałaby nagrać trochę wypowiedzi swoich byłych gwiazd do nadchodzących dokumentów. Sporo byłych gwiazd WWE jest z kolei obecnie w AEW. Prawdopodobnie WWE będzie chciało uzyskać wypowiedzi choćby takich osób jak Chris Jericho, Jon Moxley, Jim Ross czy Cody Rhodes, do czego formalnie potrzebują jednak obecnie zgody AEW. Rozmowy w tej sprawie już ruszyły i z ramienia WWE prowadzi je John Laurinaitis, który kontaktował się podobno bezpośrednio z Tonym Khanem.

WWE zaskoczyło wiele osób nie tylko bookując Mickie James na Royal Rumble, ale i otwarcie wspominając o niej jako o mistrzyni Knockouts. Niektórzy spekulują czy WWE nie zwróciło się do Impact Wrestling, żeby zagrać nieco na nosie AEW, które zakończyło już swoją współpracę z IW. „Ringside News” donosi jednak, że zupełnie nie o to chodzi, a porozumienie WWE z IW dotyczy na razie raczej tylko James, a przynajmniej póki co nie mówiono nawet o jakiejkolwiek innej wymianie zawodników czy zawodniczek. WWE było zdeterminowane, żeby sprowadzić James w dużej mierze ze względu na spory niesmak jaki pozostał po jej ostatnim pożegnaniu z federacją i incydentem z Markiem Carrano, którego nie ma już w federacji. WWE chciało naprawić stosunki z Mickie i z tego względu zaaranżowało całą wyjątkową umowę. Nie można wykluczyć, że federacja idąc za ciosem pomyśli też o włączeniu James do tegorocznego lub przyszłorocznego Hall of Fame.
Jeżeli chodzi o wspomnienie o Impact Wrestling w WWE TV, zielone światło w tym względzie dał Vince McMahon. Według „Ringside News” Vince jest obecnie na etapie, w którym nie robi mu to już większej różnicy i nie zamierza zamykać się kompletnie na inne podmioty na rynku, wiedząc jakie zmiany zaszły w całej branży. Prawdopodobnie w samej umowie zawartej między WWE i IW zawarto stosowne klauzule o tym, że federacje będą wspominały o sobie nawzajem w programach. Z tego względu realny wydaje się nawet scenariusz w którym James pojawi się na Royal Rumble ze swoim pasem Impact Knockouts Championship.

PWInsider informuje, że z grona osób z „inwazji ROH” na Impact Wrestling na Hard to Kill PPV, większość osób nie jest już tak naprawdę związana z ROH. Jedyną niewiadomą jest status Marii Kanellis, gdyż nie ma pewności czy i ona zerwała już całkowicie stosunki z ROH. Umów z federacją na pewno nie mają już natomiast Mike Bennett, Matt Taven, PCO i Vincent, zatem możliwe, że na stałe przenoszą się oni obecnie do Impact Wrestling.

---------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Brock Lesnar zachowa mistrzostwo WWE do WrestleManii 38?

Tak
Nie29. stycznia 2022


30-osobowe Royal Rumble
Mężczyzn

30-osobowe Royal Rumble
Kobiet

Mistrzostwo WWE
Brock Lesnar
vs
Bobby Lashley

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
vs
Seth Rollins

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
vs
Doudriop

Mixed Tag Team Match
Edge i Beth Phoenix
vs
Miz i Maryse
4. marca 2022


(karta wkrótce)
1. stycznia 2022


Mistrzostwo WWE
Fatal 4 Way

Brock Lesnar
pokonał
Big E'ego
Setha Rollinsa
Kevina Owensa
Bobby;ego Lashleya

Mistrzostwo Kobiet RAW
Becky Lynch
pokonała
Liv Morgan

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown
RK-Bro
pokonali
Street Profits

Mistrzostwo Tag Teamów SmackDown

The Usos
pokonali
The New Day

Edge
pokonał
Miza

Drew McIntyre
pokonał
Madcap Mossa

Pre-show
Tag Team Match

Sheamus i Ridge Holland
pokonali
Cesaro i Ricocheta
13. listopada 2021Mistrzostwo Świata AEW
"Hangman" Adam Page
pokonał
Kenny'ego Omegę

Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Bryan Danielson
pokonał
Miro

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
pokonała
Tayę Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
pokonali
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
pokonali
Men of the Year

CM Punk
pokonał
Eddiego Kingstona

6-Man Tag Teem
Falls Count Anywhere

Christian Cage
i Jurassic Express
pokonali
The Superkliq

Tag Team Match
Cody Rhodes i Pac
pokonali
Malakaia Blacka
i Andrade El Idolo

MJF
pokonał
Darby Allina

Pre-Show
Tag Team Match

Hikaru Shida i Thunder Rosa
pokonały
Jamie Hayter i Nylę RoseDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.