wrestling wwe tna aew


Najgorętsza impreza lata dawno za nami, więc czas najwyższy ocenić, jak Waszym zdaniem wypadło tegoroczne WWE SummerSlam. Oto wyniki:
SONDA
WWE SummerSlam 2021 było:
bardzo dobre. (58) 12%
dobre. (139) 28%
zadowalające. (142) 28%
słabe. (110) 22%
bardzo słabe. (50) 10%
Łącznie oddano
499 głosów


Na czasie natomiast jest Draft WWE 2021, więc doskonała okazja, abyście podsumowali, który roster jest Waszym zdaniem mocniejszy, RAW, czy może SmackDown?


WWE zadecydowało o kolejnych zwolnieniach, których celem są cięcia finansowe. Z federacją pożegnało się aż osiemnaście osób z rosterów RAW, SmackDown i NXT. Wśród największych nazwisk można wymienić: Nię Jax, Karriona Krossa, Scarlett, Evę Marie, Keitha Lee, Oney'ego Lorcana, Franky Monet czy Ember Moon.

Ring of Honor poinformowało, że po grudniowej gali Final Battle PPV, federacja zawiesi działalność na kilka miesięcy i powróci najwcześniej w kwietniu 2022 roku. Co więcej na początku przyszłego roku wygasną lub zostaną rozwiązane wszystkie kontrakty z członkami obecnego rosteru i federacja rozpocznie nowy model funkcjonowania, bez kontraktowania zawodników i zawodniczek na wyłączność.

Jon Moxley udał się na leczenie odwykowe w związku z uzależnieniem od alkoholu. Moxley trafi na jakiś czas do zamkniętego ośrodka, w którym będzie walczył z tą bardzo przykrą chorobą. Rzecz jasna Jona nie będziemy oglądać na razie w AEW i nie wiadomo kiedy wróci on do akcji.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE SURVIVOR SERIES
Premiera:

Środa 24.11.2021
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Zmiana na ważnym stanowisku korporacyjnym w WWE, WWE rozważa nowy system kontraktów w NXT, Wkrótce więcej fanów na galach NJPW, Kontuzjowana zawodniczka NXT podda się operacji, Więcej o zwolnieniu Karriona Krossa, Nia Jax o swoim zwolnieniu, Uwaga na spoilery z NJPW Power Struggle: zmiany mistrzowskie, poznaliśmy pierwszą walkę na Wrestle Kingdom 16
Dodano: 06-11-2021, 19:57
WWE poinformowało o zmianie na stanowisku Chief Financial Officer, gdzie Kristinę Salen zastąpił Frank A. Riddick III. Riddick jest związany z WWE od 13 lat i zasiadał w zarządzie federacji, a w 2020 roku pełnił już tymczasowo rolę CFO – teraz obejmie stanowisko już na stałe. Salen ponoć nie cieszyła się dobrą opinią wśród współpracowników, a jej przygoda z WWE okazała się bardzo krótka, gdyż dołączyła ona do WWE latem 2020 roku.

„Wrestling Observer Newsletter” informuje, że WWE rozważa wprowadzenie nowego systemu jeżeli chodzi o kontraktowanie adeptów do NXT. Poza mocno wyróżniającymi się zawodnikami, których WWE jest pewne, reszta miałaby otrzymywać na początku tylko próbne, 2-miesięczne kontrakty. W tym czasie WWE mogłoby zobaczyć jakie jest podejście danej osoby i jakie zrobi ona w tym czasie postępy, a tym samym dałoby to obraz czy z danym zawodnikiem lub zawodniczką warto wiązać przyszłość. Dopiero po pomyślnym przejściu takiego okresu próbnego dana osoba mogłaby liczyć już na dłuższy kontrakt z WWE.

W Japonii ograniczono nieco restrykcje związane z COVID-19, co jest dobrą informacją dla NJPW, które będzie mogło zwiększyć liczbę fanów na swoich galach. Aktualne zasady są takie, że w budynkach do 5000 osób pojemności dopuszczalna jest pełna, 100-procentowa frekwencja. W halach powyżej 10 tysięcy osób można wpuszczać publiczność do 50% objętości obiektu.

Według ustaleń „Wrestling Observera” sytuacja Zoey Stark nie jest zbyt ciekawa. Zawodniczka wypadła z akcji z powodu kontuzji, a okazuje się, że chodzi o uraz kolana, którego miała się nabawić 26 października podczas Ladder Matchu na NXT Halloween Havoc. Stark podda się operacji co zwiastuje, że może ją czekać i przynajmniej parę miesięcy przerwy.

Jednym ze sporych zaskoczeń w gronie zwolnionych z WWE osób był Karrion Kross. Według „Wrestling Observer Newsletter” decyzja zapadła przede wszystkim w związku z tym, że zdaniem federacji Kross nie sprawdził się w głównym rosterze i nie zyskał przychylności fanów. WWE po awansie Krossa na RAW parę razy korygowało jego gimmick, lecz bez specjalnych sukcesów. Vince McMahon miał dać zielone światło na zwolnienie zawodnika, uznając, że nie zdołał on przekonać do siebie fanów. Dodatkowym problemem z zawodnikiem było to, że Kross był prawdopodobnie jedną z osób, które odmówiły szczepienia przeciw COVID-19.

Nia Jax wydała na Instagramie oświadczenie po swoim zwolnieniu z WWE. Zawodniczka podkreśliła, że ostatnimi czasy nie oglądaliśmy jej w telewizji, ponieważ ustaliła z federacją przerwę w celu zadbania o swoje zdrowie psychiczne. Ostatnio WWE poinformowało ją o planowanym powrocie na ring 15 listopada, a ona poprosiła o przedłużenie swojej przerwy. Ostatecznie nie otrzymała odpowiedzi, a w tym tygodniu poinformowano ją o zwolnieniu. Jax dodała, że w przekazanej jej informacji o zwolnieniu nie było żadnego nawiązania odnośnie tego, że nie zaszczepiła się na COVID-19, o czym rozpisują się media.

Uwaga na spoilery z NJPW Power Struggle.
|
|
|
|
Podczas dzisiejszej gali NJPW Power Struggle doszło do zmian mistrzowskich. El Desperado pokonał Robbiego Eaglesa i zdobył IWGP Jr. Heavyweight Championship, kończąc panowanie dotychczasowego mistrza po 104 dniach. EVIL, SHO i Yujiro Takahshi okazali się z kolei lepsi od zespołu, który tworzą Hirooki Goto, YOSHI-HASHI i Tomohiro Ishii, przejmując NEVER Openweight Six-Man Tag Team Championship i detronizując poprzednich mistrzów po 452 dniach. Wreszcie KENTA pokonał Hiroshiego Tanahashiego i zdobył IWGP US Championship.

W walce wieczoru Shingo Takagi pokonał Zacka Sabre Jr. i obronił IWGP World Heavyweight Championship. Po pojedynku doczekaliśmy się tymczasem ustalenia pierwszej walki na styczniowe Wrestle Kingdom 16. Po walce zjawił się zwycięzca tegorocznego G1 Climax, Kazuchika Okada, który wyzwał mistrza do walki o tytuł na największej gali spod bandery NJPW. Ich pojedynek ustalono na 4 stycznia, czyli pierwszy dzień Wrestle Kingdom, które jak przypomnę będzie w przyszłym roku wyjątkowo aż 3-częściowe, odbywając się 4 i 5, a potem jeszcze 8 stycznia.


------------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Po Drafcie WWE 2021 mocniejszy jest roster:

RAW
SmackDown21. listopada 2021


Mistrz WWE
Big E
vs
Mistrz Universal
Roman Reigns

Mistrzyni Kobiet
RAW

Becky Lynch
vs
Mistrzyni Kobiet SmackDown
Charlotte Flair

Eliminacyjny
Survivor Series Match
Team Raw

Seth Rollins
Finn Bálor
Kevin Owens
Rey Mysterio
Bobby Lashley
vs
Team SmackDown
Drew McIntyre
Jeff Hardy
King Woods
Sami Zayn
Happy Corbin

Eliminacyjny
Survivor Series Match
Team Raw

Bianca Belair
Rhea Ripley
Liv Morgan
Carmella
Queen Zelina
vs
Team SmackDown
Sasha Banks
Shayna Baszler
Shotzi
Natalya
Aliyah
13. listopada 2021


Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Miro
vs
Bryan Danielson

Mistrzostwo Świata AEW
Kenny Omega
vs
"Hangman" Adam Page

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
vs
Tay Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
vs
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
vs
Men of the Year

CM Punk
vs
Eddie Kingston

Darby Allin
vs
MJF

6 Man Tag Team Match
Christian Cage
i Jurassic Express
vs
Adam Cole
i The Young Bucks
21. października 2021


Mistrzostwo WWE
Big E
pokonał
Drew McIntyre'a

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Triple Threat Match
Becky Lynch
pokonała
Biancę Belair
i Sashę Banks

Mistrzostwo Tag Teamowe RAW
RK-Bro
pokonali
AJ Stylesa i Omosa

No Holds Barred
Goldberg
pokonał
Bobby'ego Lashleya

Hell in a Cell
Edge
pokonał
Setha Rollinsa

Finał King of the Ring
Xavier Woods
pokonał
Finna Balora

Finał Queen's Crown
Zelina Vega
pokonała
Doudrop

Mansoor
pokonał
Mustafę Aliego

Kick-off
Usos
pokonali
Hurt Busioiness
5. września 2021


AEW World Championship
Kenny Omega
pokonał
Christiana Cage'a

Paul Wight
pokonał
QT Marshalla

CM Punk
pokonał
Darby'ego Allina

Chris Jericho
pokonał
MJF

21-woman Casino Battle Royale o AEW Women's World Championship
Zwyciężczyni: 
Ruby Soho

AEW World Tag Team Championship
Steel Cage Match

Lucha Brothers
pokonali
The Young Bucks

AEW Women's World Championship
Dr. Britt Baker, D.M.D.
pokonała
Kris Statlander

Jon Moxley
pokonał
Satoshiego Kojimę

AEW TNT Championship
Miro
pokonał
Eddiego Kingstona

Pre-show
10-man tag team match
Best Friends
i Jurassic Express
pokonali
Hardy Family Office
i The Hybrid 2Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.