wrestling wwe tna aew


Najgorętsza impreza lata dawno za nami, więc czas najwyższy ocenić, jak Waszym zdaniem wypadło tegoroczne WWE SummerSlam. Oto wyniki:
SONDA
WWE SummerSlam 2021 było:
bardzo dobre. (58) 12%
dobre. (139) 28%
zadowalające. (142) 28%
słabe. (110) 22%
bardzo słabe. (50) 10%
Łącznie oddano
499 głosów


Na czasie natomiast jest Draft WWE 2021, więc doskonała okazja, abyście podsumowali, który roster jest Waszym zdaniem mocniejszy, RAW, czy może SmackDown?


WWE zadecydowało o kolejnych zwolnieniach, których celem są cięcia finansowe. Z federacją pożegnało się aż osiemnaście osób z rosterów RAW, SmackDown i NXT. Wśród największych nazwisk można wymienić: Nię Jax, Karriona Krossa, Scarlett, Evę Marie, Keitha Lee, Oney'ego Lorcana, Franky Monet czy Ember Moon.

Ring of Honor poinformowało, że po grudniowej gali Final Battle PPV, federacja zawiesi działalność na kilka miesięcy i powróci najwcześniej w kwietniu 2022 roku. Co więcej na początku przyszłego roku wygasną lub zostaną rozwiązane wszystkie kontrakty z członkami obecnego rosteru i federacja rozpocznie nowy model funkcjonowania, bez kontraktowania zawodników i zawodniczek na wyłączność.

Jon Moxley udał się na leczenie odwykowe w związku z uzależnieniem od alkoholu. Moxley trafi na jakiś czas do zamkniętego ośrodka, w którym będzie walczył z tą bardzo przykrą chorobą. Rzecz jasna Jona nie będziemy oglądać na razie w AEW i nie wiadomo kiedy wróci on do akcji.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE SURVIVOR SERIES
Premiera:

Środa 24.11.2021
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Kenny Omega przepracował Full Gear z kontuzją, Urazy zawodników po Full Gear, Ricochet rozstał się z zawodniczką i związał z konferansjerką z NXT, Jay Lethal o odejściu z ROH i dołączeniu do AEW, Kontuzja podczas NJPW Battle in the Valley, Walka mistrzowska na drugi dzień NJPW Wrestle Kingdom 16, Zmiana mistrzów w ROH
Dodano: 15-11-2021, 10:09
Dave Meltzer doniósł na łamach „Wrestling Observer Radio”, że Kenny Omega przepracował walkę wieczoru AEW Full Gear mimo kontuzji ramienia. Stan zdrowia Kenny’ego nie jest najlepszy i podczas przygotowań do walki miał on spore problemy, gdyż nie był w stanie wynosić w pełni nawet małych ciężarów. Bardzo możliwe, że po utracie tytułu Omega dostanie wreszcie trochę wolnego lub przynajmniej mocno luźniejszy grafik, dzięki czemu będzie mógł zadbać o zdrowie i wyleczyć kilka urazów z którymi pracuje od paru ostatnich miesięcy.

Tymczasem swoje walki na Full Gear pewnymi urazami opłacili Eddie Kingston i Malakai Black, którzy zostali przez to wycofani z zaplanowanego wydarzenia The Big Event w Nowym Jorku z minionej niedzieli. Nie wiemy co stało się Blackowi, natomiast Kingston miał jakieś problemy z ramieniem i niedzielę spędził na prześwietleniach oraz dokładniejszych badaniach. PWInsider donosi, że poza samymi podejrzeniami odnośnie urazu ramienia, Eddie był po prostu bardzo poobijany po walce z CM Punkiem i delikatnie mówiąc nie czuł się najlepiej.

Okazuje się, że w WWE doszło do małych przetasowań… miłosnych. Ricochet, występujący obecnie na SmackDown, nie jest już w związku z zawodniczką NXT, Kacy Catanzaro. Jest to pewna niespodzianka, gdyż spotykali się już od paru lat. Okazuje się natomiast, że Ricochet jest już w kolejnym związku i to ponownie z pracowniczką WWE, lecz tym razem nie zawodniczką, a konferansjerką i reporterką. Ricochet spotyka się teraz z Samanthą Irvin, o czym oboje poinformowali już w mediach społecznościowych.


Podczas wywiadów dla mediów po gali Full Gear, Jay Lethal wypowiedział się o swoim dołączeniu do AEW i odejściu z ROH. Jak podaje „Fightful” Lethal stwierdził, że AEW jest najszybciej rozwijającą się i najgorętszą obecnie federacją na rynku, więc dla niego decyzja była absolutnie prosta. Gdy tylko dostał ofertę zgodził się i jest bardzo podekscytowany możliwością pracy w tym miejscu.
Odnośnie ROH Lethal wspomniał, że niestety „drzwi się tam zamykają”. Jay wspomniał, że walczył tam dziesięć lat i poznał wielu wspaniałych ludzi. Zawsze starał się być profesjonalistą i zachowywać lojalność, więc nie opuszczał miejsc w których dobrze go traktowano, a tak było w ROH, lecz czas tej federacji dobiega końca i musiał skorzystać z innych okazji. Lethal stwierdził, że bardzo współczuje wszystkim osobom związanym obecnie z ROH, które stracą w nadchodzącym czasie pracę i wyraził nadzieję, że chociaż większości z nich uda się znaleźć jakiś dobry angaż w wrestlingowym biznesie.

Podczas sobotniej gali NJPW Battle in the Valley, Chris Dickinson nabawił się kontuzji w starciu tag teamowym, w którym z Brodym Kingiem mierzyli się z Batemanem i Misterioso. „Fightful” donosi, że do urazu doszło przy okazji wykonywania Frog Splashu. Po walce Dickinson pozostał na macie i zaaplikowano mu lód w okolicach stawu skokowego. Zawodnika wyniesiono z areny na noszach, a jego późniejszy wpis w mediach społecznościowych może sugerować, iż doszło do jakiejś poważnej kontuzji, ponieważ prosił on o wyrazy wsparcia. O dalszych losach zawodnika będę informować, gdy tylko pojawi się więcej szczegółów.

Przy okazji wspomnianej gali poznaliśmy kolejny pojedynek na NJPW Wrestle Kingdom 16, tym razem w kontekście drugiego dnia tej gali z 5 stycznia. W trakcie gali Will Ospreay skonfrontował się z Kazuchika Okadą deklarując, że wygrany walki Okada vs. Shingo Takagi z pierwszego dnia WK, może zmierzyć się z nim drugiego dnia o miano „niekwestionowanego” mistrza. Odnosi się to oczywiście do historii zgodnie z którą Ospreay twierdzi, że to on jest prawdziwym mistrzem, po tym jak zmuszono go do zrzeknięcia się tytułu w maju z powodu kontuzji. Drugiego dnia Wrestle Kingdom 16 zobaczymy zatem walkę o IWGP World Heavyweight Championship: Kazuchikada Okada lub Shingo Takagi vs. Will Ospreay.


Podczas niedzielnej gali ROH Honor For All doszło do zmiany mistrzów tag teamów Ring of Honor. Matt Taven i Mike Bennett przejęli tytuły pokonując Kenny’ego Kinga i Dragona Lee, kończąc ich panowanie po 125 dniach.

-------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Po Drafcie WWE 2021 mocniejszy jest roster:

RAW
SmackDown21. listopada 2021


Mistrz WWE
Big E
vs
Mistrz Universal
Roman Reigns

Mistrzyni Kobiet
RAW

Becky Lynch
vs
Mistrzyni Kobiet SmackDown
Charlotte Flair

Eliminacyjny
Survivor Series Match
Team Raw

Seth Rollins
Finn Bálor
Kevin Owens
Rey Mysterio
Bobby Lashley
vs
Team SmackDown
Drew McIntyre
Jeff Hardy
King Woods
Sami Zayn
Happy Corbin

Eliminacyjny
Survivor Series Match
Team Raw

Bianca Belair
Rhea Ripley
Liv Morgan
Carmella
Queen Zelina
vs
Team SmackDown
Sasha Banks
Shayna Baszler
Shotzi
Natalya
Aliyah
13. listopada 2021


Mistrzostwo Świata AEW
Finał
Eliminator Tournament

Miro
vs
Bryan Danielson

Mistrzostwo Świata AEW
Kenny Omega
vs
"Hangman" Adam Page

Mistrzostwo Kobiet AEW
Dr. Britt Baker D.M.D.
vs
Tay Conti

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Lucha Brothers
vs
FTR

10-man Tag Team Minneapolis Street Fight
The Inner Circle
vs
Men of the Year

CM Punk
vs
Eddie Kingston

Darby Allin
vs
MJF

6 Man Tag Team Match
Christian Cage
i Jurassic Express
vs
Adam Cole
i The Young Bucks
21. października 2021


Mistrzostwo WWE
Big E
pokonał
Drew McIntyre'a

Mistrzostwo Universal
Roman Reigns
pokonał
Brocka Lesnara

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Triple Threat Match
Becky Lynch
pokonała
Biancę Belair
i Sashę Banks

Mistrzostwo Tag Teamowe RAW
RK-Bro
pokonali
AJ Stylesa i Omosa

No Holds Barred
Goldberg
pokonał
Bobby'ego Lashleya

Hell in a Cell
Edge
pokonał
Setha Rollinsa

Finał King of the Ring
Xavier Woods
pokonał
Finna Balora

Finał Queen's Crown
Zelina Vega
pokonała
Doudrop

Mansoor
pokonał
Mustafę Aliego

Kick-off
Usos
pokonali
Hurt Busioiness
5. września 2021


AEW World Championship
Kenny Omega
pokonał
Christiana Cage'a

Paul Wight
pokonał
QT Marshalla

CM Punk
pokonał
Darby'ego Allina

Chris Jericho
pokonał
MJF

21-woman Casino Battle Royale o AEW Women's World Championship
Zwyciężczyni: 
Ruby Soho

AEW World Tag Team Championship
Steel Cage Match

Lucha Brothers
pokonali
The Young Bucks

AEW Women's World Championship
Dr. Britt Baker, D.M.D.
pokonała
Kris Statlander

Jon Moxley
pokonał
Satoshiego Kojimę

AEW TNT Championship
Miro
pokonał
Eddiego Kingstona

Pre-show
10-man tag team match
Best Friends
i Jurassic Express
pokonali
Hardy Family Office
i The Hybrid 2Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.