wrestling wwe tna aew


Ostatnia sonda zdezaktualizowana, więc czas brać się za nową, choć specjalnie tematu nie zmieniamy. Pozostajemy bowiem przy mistrzostwie wagi ciężkiej SmackDown. Tymczasem oto, jak zakończyło się ostatnie głosowanie.
SONDA
O który tytuł mistrzowski zawalczy Edge na WrestleManii 37?
Mistrzostwo WWE (156) 24%  
Mistrzostwo Universal (407) 63%  
Mistrzostwo NXT (78) 12%  
Łącznie oddano
641 głosów

Edge, jako zwycięzca tegorocznego Royal Rumble, wyzwał Romana Reignsa do walki o mistrzostwo Universal na WrestleManii. Rozpoczynamy głosowanie, który z nich wyjdzie Waszym zdaniem zwycięsko z tej konfrontacji.


Kwiecień 2021 roku przyniósł nową falę cięć w rosterze WWE. Zwolnieni zostali: Mickie James, Billie Kay, Peyton Royce, Chelsea Green, Tucker, Kalisto, Wesley Blake, Bo Dallas, Samoa Joe i Mojo Rawley.

WWE przygotowuje pomału plany organizacyjne odnośnie tegorocznego SummerSlam. Gala będzie mocno celebrowana i na pewno ma się odbyć z udziałem fanów. Nieoficjalnie faworytem na gospodarza największej gali lata może być Phoenix w Arizonie, lecz WWE ma też rozpatrywać lokalizacje w Teksasie. Ponoć WWE rozważa, żeby event odbył się nawet na stadionie. 


All Elite Wresling planuje od lipca powrócić w trasę i organizować kolejne gale nie tylko w różnych lokalizacjach, ale i z udziałem większej liczby fanów. Podobne decyzje może podjąć WWE, które przymierza się do ruszenia w trasę na przełomie lipca i sierpnia lub nieco później, począwszy od SummerSlam. Plany będą oczywiście weryfikowane wraz z analizą bieżącej sytuacji dotyczącej pandemii.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE WrestleMania Backlash 2021
Premiera:

Środa 19.05.2021
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 11:00
Niedziela godz. 18:00Znakomita oglądalność ostatniego AEW Dynamite - program osiągnął drugi najlepszy wynik w historii, ROH przedłużyło umowy z Mikiem Bennettem i Marią Kanellis, Mojo Rawley zwolniony z WWE, Komentarze Mickie James i Billie Kay po zwolnieniu, Kiedy zwolnione osoby będą się mogły pojawić w innych federacjach?, Więcej o potencjalnych kulisach rozstania Samoa Joe z WWE
Dodano: 16-04-2021, 09:10
AEW ma powody do świętowania, gdyż pierwsze Dynamite po zakończeniu środowej rywalizacji z NXT wiązało się z ogromnym wystrzeleniem w górę jeżeli chodzi o oglądalność. Ostatni odcinek osiągnął rewelacyjny wynik 1.219 miliona widzów – to drugi najlepszy rezultat Dynamite w historii i pierwszy raz od września ubiegłego roku, gdy udało się przebić barierę miliona oglądających. Rating w grupie wiekowej 18-49 wyniósł 0.44. Liczby są oczywiście nieporównywalnie lepsze z poprzednim tygodniem, gdy show obejrzało 688 tysięcy widzów przy ratingu 0.28. Zobaczymy czy AEW uda się utrzymać ten poziom, lecz na ten moment są to na pewno świetne i bardzo optymistyczne wieści dla federacji.

Podczas gdy WWE ogłaszało wczoraj kolejne zwolnienia, Ring of Honor wydało z kolei komunikat o podpisaniu nowych kontraktów z Mikiem Bennettem i Marią Kanellis. Nie sprecyzowano jakiej długości są ich nowe umowy.

WWE potwierdziło, że zwolniony został jeszcze Mojo Rawley. Prawdopodobnie jest to koniec zwolnień, przynajmniej na razie. Przypomnę, że poza Mojo wczoraj z WWE pożegnali się: Samoa Joe, Billie Kay, Peyton Royce, Mickie James, Chelsea Green, Tucker, Bo Dallas i Wesley Blake.

Oczywiście temat zwolnień zdominował zagraniczne portale i same media społecznościowe. Mickie James napisała na Twitterze, że jest wdzięczna za wszystkie wspomnienia, wsparcie szatni, fanów i szanse które otrzymała – weteranka WWE podziękowała też bezpośrednio Vince’owi McMahonowi.
Na szersze i emocjonalne oświadczenie zdecydowała się Billie Kay. Ta zaczęła od podziękowań dla WWE, Vince’a McMahona i Triple H’a za tych sześć lat. Wspomniała, że był to okres podczas którego spełniło się marzenie narodzone w 10-letniej dziewczynce, która zobaczyła w telewizji The Rocka. Billie napisała, że odchodzi z wieloma wielkimi chwilami, od występu na Super ShowDown w jej własnym kraju przed rodziną i przyjaciółmi, po zdobycie tytułów tag teamowych na WrestleManii. Podziękowała szatni i fanom, dziękując szczególnie za wiele prywatnych wiadomości – Billie wspomniała, że cieszy się ogromnie, iż w jakiś sposób mogła wpłynąć pozytywnie na życie niektórych ludzi.

Dave Meltzer informuje tymczasem, że w tej grupie zwolnionych nie będzie żadnych wyjątków i wszystkich obowiązuje teraz 90-dniowa klauzula po odejściu z WWE, zatem na galach telewizyjnych i PPV od innych federacji mogą się oni pojawić dopiero po 14 lipca.

Kończąc jeszcze temat tych cięć w rosterze, prawdopodobnie wszyscy poza Samoa Joe zostali zwolnieni odgórnie i bez wcześniejszego ostrzeżenia. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Joe pożegnał się z WWE po części ze swojej inicjatywy. Chodzi o to, że Joe jest po wielu wstrząśnieniach mózgu i sztab medyczny WWE po dokładnych badaniach ocenił, iż Joe nie nadaje się już do występów w ringu, gdyż każdy kolejny uraz głowy mógłby w tym momencie spowodować u niego poważne problemy zarówno w teraźniejszym, jak i późniejszym życiu. „Samoan Machine” ma być natomiast zdeterminowany do powrotu na ring. Jego jedyną szansą w WWE było cierpliwe poczekanie, aż wyniki badań się poprawią i WWE mogłoby go znów dopuścić do akcji – podobna historia spotkała choćby Daniela Bryana. Joe nie chciał jednak czekać i wiele wskazuje na to, że jego zwolnienie odbyło się w pełni za zgodą i wiedzą zawodnika.
Zobaczymy jaka przyszłość czeka Joe, lecz na pewno inne federacje podchodzą zdecydowanie bardziej swobodnie do kwestii medycznych. Wystarczy tu podać przykład Stinga, który nie miał zgody na występy w WWE, a AEW dopuściło go do akcji. Być może podobnie będzie z Samoa Joe, o czym przekonamy się za kilka miesięcy.

---------------

Zachęcamy do rejestracji i aktywności na:
Forum WrestleFans
oraz
Grupie WrestleFans na Facebooku.

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

Kto zwycięży mistrzostwo WWE na WrestleMania Backlash?

Bobby Lashley
Drew McIntyre
Braun Strowman16. maja 2021


Mistrzostwo WWE
Bobby Lashley
vs
Drew McIntyre

Mistrzostwo Kobiet RAW
Triple Threat Match
Rhea Ripley
vs
Asuka
vs
Charlotte Flair

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Bianca Belair
vs
Bayley
10. kwietnia 2021


Mistrzostwo WWE
Bobby Lashley
pokonał
Drew McIntyre'a

Mistrzostwo Kobiet Smackdown
Bianca Belair
pokonała
Sashę Banks

Mistrzostwo Tag Teamów RAW
AJ Styles i Omos
pokonali
The New day

Steel Cage Match
Braun Strowman
pokonał
Shane'a McMahona

Tag Team Turmoil Matcho miano pretendentek do Mistrzostwa Tag Teamów Kobiet WWE

Natalya i Tamina
pokonały
Lanę i Naomi
Liv Morgan i Ruby Riott
Danę Brooke i Mandy Rose

Tag Team Turmoil Match
Bad Bunny i Damian Priest
pokonali
The Miza i Johna Morrisona


11. kwietnia 2021


Mistrzostwo Universal
Triple Threat Match

Roman Reigns
pokonał
Edge'a
i Daniela Bryana

Mistrzostwo Kobiet RAW
Rhea Ripley
pokonała
Asukę

Mistrzostwo Interkontynentalne WWE
Nigerian Drum Fight

Apollo Crews
pokonał
Big E'ego

Mistrzostwo Stanów Zjednoczonych WWE
Sheamus
pokonał
Riddle'a

Mistrzostwo Tag Teamowe Kobiet WWE
Shayna Baszler & Nia Jax
pokonały
Natalyę i Taminę

Randy Orton
pokonał
Fienda

Kevin Owens
pokonał
Samiego Zayna7. marca 2021


AEW World Championship
Exploding Barbed Wire Deathmatch

Kenny Omega
pokonał
Jona Moxleya

AEW Tag Team Championship
Young Bucks
pokonali
Chrisa Jericho i MJF

AEW Women's Championship
Hikaru Shida
pokonała
Ryo Mizunami

Street Fight
Sting i Darby Allin
pokonali
Team Taz

Wygrany otrzyma zarobki przegranego z pierwszego kwartału 2021 roku
Hangman Page
pokonał
Matta Hardy'ego

Buy-In Match
Thunder Rosa i Riho
vs
Britt Baker i Reba

#1 Contender's Ladder Match for AEW TNT Championship
Scorpio Sky
pokonał
Cody'ego Rhodesa
Pentę El Zero M
Lance'a Archera
Maxa Castera
Ethana Page'a

Casino Tag Team
Battle Royale

Zwycięzcy:
The Young Bucks

Tag Team Match
Miro i Kip Sabian
pokonali
Orange Cassidy'ego
i Chucka Taylora

Pre-show
Tag Team Match

Dr Britt Baker D.M.D.
i Maki Itoh
pokonały
Riho i Thunder Rosę


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.