wrestling wwe tna aew


Zdecydowanie przypadło Wam do gustu ponowne wprowadzenie mistrzostwa świata wagi ciężkiej WWE. Oto wyniki.
SONDA
Przywrócenie Mistrzostwa Świata Wagi Ciężkiej WWE było decyzją:
Dobrą (1488) 93%
Złą (112) 7%
Łącznie oddano
1600 głosów

Nową Sondę poświęcimy galom premium WWE, czyli dawnym PPV. Jak wiadomo, ich kolejność jest co pewien czas zmieniana. Choć pewne pozostają niezmienne, niektóre wędrują z marca na wrzesień itp. Tak więc, stą pytanie. Czy Waszym zdaniem to dobry, zły, czy może nie mający znaczenia pomysł? Zapraszamy do głosowania.


24 sierpnia w wieku zaledwie 36 lat zmarł gwiazdor WWE, Bray Wyatt. Do jego przedwczesnej śmierci przyczyniły się problemy z sercem, które pogłębiły się po tym jak na początku tego roku, Wyatt zachorował z powikłaniami na COVID-19. Bray odszedł po tym jak w trakcie snu doznał rozległego zawału serca.

Świat wrestlingu pożegnał wielką legendę w osobie Terry'ego Funka, który zmarł w wieku 79 lat. Jego odejście nie było niespodziewane, ponieważ Funk od lat miał poważne problemy zdrowotne, zmagając się m.in. z chorobą Parkinsona czy demencją. Legenda Hardcore wrestlingu została uhonorowana przez wszystkie wiodące federacje, na czele z WWE.

AEW All In na Wembley w Londynie zakończyło się ogromnym sukcesem. Gala ustanowiła nowy wrestlingowy rekord jeżeli chodzi o frekwencję wśród fanów, którzy zapłacili za bilety, których pojawiło się ponad 81 tysięcy. AEW pobiło tym samym dotychczasowy rekord WWE z WrestleManii 32. AEW potwierdziło jednocześnie, że 25 sierpnia 2024 roku odbędzie się kolejna edycja All In, także na brytyjskim Wembley.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Payback 2023
Premiera:

Środa
11. października 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 16:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Omówienie wydarzeń z AEW Double or Nothing 2023
Dodano: 29-05-2023, 08:05
Paczka zawiera omówienie wydarzeń, a tym samym otwarte spoilery z gali AEW Double or Nothing 2023, która odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Zgodnie z zapowiedziami w trakcie Pre-Show do gali, odbyła się jedna walka. W tej The Hardys i Hook pokonali The Gunns i Ethana Page’a. W związku z dodatkową stypulacją tej walki, po tym triumfie Matt Hardy zyskał kontrolę nad kontraktem Ethana Page’a z AEW.

Główna karta wystartowała od 21-osobowego Battle Royale o AEW International Championship. Mistrzem pozostał natomiast Orange Cassidy, który jako ostatniego wyeliminował Swerve’a Stricklanda.


Unsanctioned Match zakończył się triumfem Adama Cole’a nad Chrisem Jericho, po tym jak sędzia podjęła decyzję o przerwaniu walki, gdy Cole okładał Jericho kolejnymi ciosami, wcześniej uderzając go łańcuchem. W trakcie walki ingerowała Britt Baker, która rozprawiła się potem z próbującą pomóc Sarayą.

Bez niespodzianki FTR pokonali Jeffa Jarretta i Jay’a Lethala w skutecznej obronie AEW Tag Team Championship. Sędzią specjalnym był Mark Briscoe. W trakcie walki były ingerencje, a Karen Jarrett zaatakowała sędzię Aubrey Edwards, gdy ta zjawiła się w pewnym momencie w zastępstwie za powalonego Briscoe. W końcówce Jarrett zirytował się na Marka i go spoliczkował, a ten odpłacił mu tym samym, wystawiając go przy okazji na Shatter Machine.


Wardlow pokonał Christiana Cage’a z pomocą Arna Andersona w Ladder Matchu o AEW TNT Championship.

Przy okazji walki o mistrzostwo kobiet ewidentnie doszło do przykrycia problemów zdrowotnych Jamie Hayter, o których wspominałem niedawno w newsach. Jeszcze przed walką Hayter została zaatakowana na zapleczu przez Sarayę i Ruby Soho. Pomimo tego stanęła do walki z Toni Storm. W trakcie samego starcia układ sił próbowała jeszcze wyrównać Hikaru Shida, ale zdało się to na nic i Toni Storm pokonała Hayter, odbierając jej AEW Women’s Championship. Toni ma ten tytuł po raz drugi – wcześniej zgarnęła tymczasowe mistrzostwo, które wyłoniono początkowo w związku z przerwą Thunder Rosy.


Jak można się było spodziewać, na wyzwanie House of Black odpowiedzieli The Acclaimed i Billy Gunn. Mistrzowie pokonali jednak rywali i zachowali tym samym AEW Trios Championship.

Jade Cargill pokonała Tayę Valkyrię i obroniła AEW TBS Championship. Po walce Mark Sterling mówił jednak o tym, że Cargill może się zmierzyć z kimkolwiek, ale nie ma już dla niej rywalki. Wtedy zjawiła się Kris Statlander i doszło do kolejnego starcia, a tutaj… Statlander pokonała Cargill po krótkim pojedynku. Kris została nową mistrzynią AEW TBS, kończąc panowanie Cargill, które trwało 509 dni. Jednocześnie zakończyła niepokonaną serię Jade.


MJF był najlepszy w 4-Way Matchu pomiędzy Four Pillars (przeciwko Darby’emu Allinowi, Sammy’emu Guevarze i Jackowi Perry’emu) i kontynuuje panowanie z AEW World Championship.


W walce wieczoru Konosuke Takeshita pomógł Blackpool Combat Club w pokonaniu The Elite w ramach Anarchy In The Arena.


-----------

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Zapraszamy do polubienia i śledzenia Profilu WrestleFans.pl na Facebooku!

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Zmiana kolejności gal premium WWE to pomysł:

dobry, bo wprowadza coś nowego.
niemający w ogóle znaczenia.
zły, bo wprowadza zamęt.7. października 2023


1. października 20232. września 2023


3. września 2023
WWE UniversalWWE Świata Wagi CiężkiejAEW Świata Wagi Ciężkiej

 

Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.