wrestling wwe tna aew


WWE Royal Rumble za nami. Wyłonieni zostali pretendenci do głównych tytułów na WrestleManii. Wy natomiast tak głosowaliście na temat 30-osobowej bitwy mężczyzn.
SONDA
WWE Royal Rumble zwycięży:
powracająca wielka gwiazda. (546) 73%  
rywalizująca aktualnie gwiazda. (207) 27%  
Łącznie oddano
753 głosy

Przechodzimy do WWE Elimination Chamber oraz walki o zunifikowane mistrzostwo wagi ciężkiej pomiędzy Romanem Reignsem i Samim Zaynem. Czy Waszym zdaniem Sami powinien zdobyć tytuł?


W wieku zaledwie 38 lat zmarł zawodnik Ring of Honor, Jay Briscoe, który występował ze swoim bratem Markiem w tag teamie The Briscoes. Jay zginął w wypadku samochodowym w którym ucierpiały również jego córeczki, które są obecnie leczone i powinny powrócić do pełni zdrowia. 

Według doniesień medialnych, występ Johna Ceny na tegorocznej WrestleManii jest już przesądzony. Przeciwnikiem Ceny ma być Austin Theory. Nie wiadomo jedynie kiedy rozpocznie się podbudowa tej walki. Ze względu na inne obowiązki, Cena pojawi się zapewne w WWE TV tylko kilka razy, więc promocja walki może przebiegać w dużej mierze innymi kanałami, choćby poprzez media społecznościowe.

NJPW potwierdziło, że wraz z końcem stycznia wygasła umowa Koty Ibushi'ego, który pożegnał się z federacją. Japończyk jest tym samym wolnym agentem. Jego usługami są zainteresowane wszystkie większe federacje, ale Kota nie zamierza się spieszyć z podpisywaniem dłuższej umowy i chce się obecnie skupić na założeniu własnej akademii wrestlingu w Japonii.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


NXT Vengeace Day 2023
Premiera:

Środa
8. lutego 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 14:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00WWE Hall of Famerzy na trzydziestoleciu RAW, Jeden z udziałowców WWE pozwał Vince'a McMahona, Oglądalność NXT New Year's Evil, Walka o IWGP World Heavyweight Championship na NJPW Battle in the Valley, Lokalizacja i data ROH Supercard of Honor 2023, Omówienie wydarzeń z AEW Dynamite + atrakcje na kolejne Rampage i Dynamite
Dodano: 12-01-2023, 08:21
23 stycznia WWE będzie obchodziło trzydziestą rocznicę RAW i z tego tytułu przygotowywany jest odcinek specjalny czerwonej tygodniówki, który odbędzie się w Wells Fargo Center w Filadelfii. PWInsider informuje, że na gali pojawi się na pewno przynajmniej kilku WWE Hall of Famerów. Planowane jest pojawienie się m.in. Seana „X-Paca” Waltmana czy Kane’a. Wcześniej swoją obecność na wydarzeniu sugerowali już Ric Flair czy Kurt Angle.

„Bloomberg” donosi, że jeden z udziałowców WWE, Scott Fellows, złożył wczoraj pozew przeciwko Vince’owi McMahonowi. Fellows oskarża go wprost o to, że Vince naruszył swój obowiązek powierniczy, wykorzystując pakiet kontrolny akcji WWE do wymuszenia swojego powrotu do zarządu, co zdaniem Fellowsa jest działaniem na szkodę pozostałych udziałowców.

Oglądalność odcinka specjalnego NXT New Year’s Evil wyniosła 700 tysięcy widzów przy ratingu 0.15 w grupie wiekowej 18-49. Widownia wzrosła względem 653 tysięcy oglądających sprzed tygodnia, podczas gdy rating spadł minimalnie względem 0.16 z poprzedniego wtorku.

NJPW ogłosiło, że oprócz debiutanckiej walki Mercedes Mone, 18 lutego na NJPW Battle in the Valley dojdzie do walki o IWGP World Heavyweight Championship. Tytułu będzie bronił Kazuchika Okada lub Shingo Takagi, zależnie od tego kto będzie mistrzem do czasu tego wydarzenia. Nie ujawniono na razie pretendenta do tytułu na tej gali.

„Fightful” informuje, że przed środowymi nagraniami AEW Dynamite w Los Angeles, ogłoszono, że to w tym właśnie mieście odbędzie się tegoroczne ROH Supercard of Honor. Gala odbędzie się tradycyjnie w weekend WrestleManii, a konkretnie 31 marca.

Uwaga na spoilery z AEW Dynamite.
|
|
|
|
Galę rozpoczęliśmy od razu od mocnej, ringowej akcji, w której Hangman Page pokonał Jona Moxley’a. Dla Page’a była to pierwsza walka od blisko trzech miesięcy, po tym jak pauzował po wstrząśnieniu mózgu. Page pokonał Moxley’a po wykonaniu mu Buckshot Lariat.


Po długiej przerwie w AEW TV pojawił się Adam Cole, który nie występował od czasu czerwcowego AEWxNJPW Forbidden Door. Cole podziękował fanom za wsparcie przez okres jego przerwy i zapowiedział, że powraca już, gotowy do akcji.


Bryan Danielson pokonał Konosuke Takeshitę, podtrzymując swoją szansę na rywalizację o AEW World Championship. Przypomnę, że MJF i Danielson ustalili, iż Bryan będzie teraz co tydzień w akcji, aż do 8 lutego – jeżeli wygra każdy z pojedynków do tego czasu, zasłuży na walkę o tytuł na nadchodzącej gali PPV.

Pomimo spekulacji wśród fanów i nadziei na ewentualny debiut Mercedes Mone, tej nie było na gali, a w walce tag teamowej kobiet nie doszło do żadnej zmiany, więc Saraya i Toni Storm zmierzyły się z Britt Baker i Jamie Hayter. Walkę wygrały Baker i Hayter, po tym jak Rebel odwróciła uwagę sędziego, a Hikaru Shida wrzuciła na ring kijek do kendo, z którego skorzystała Baker – po chwili Hayter wykończyła Toni Storm i zgarnęła zwycięstwo dla swojej drużyny.

Walką wieczoru był Ladder Match, wieńczący trwający od kilku tygodni Best of 7 Series pomiędzy Death Triangle i The Elite. Walkę wygrali Elite, kończąc tym samym całą rywalizację na swoją korzyść, stosunkiem zwycięstw cztery do trzech. Zgodnie z ustaleniami zwycięzcy Best of 7 Series zdobyli także AEW Trios Championship, kończąc panowanie Death Triangle po 126 dniach.


W piątkowym AEW Rampage zobaczymy:
- wypowie się Paul Walter Hauser
- coś do powiedzenia mają The Acclaimed
- Eddie Kingston & Ortiz vs. Kings of the Black Throne
- Street Fight: Ruby Soho & Willow Nightingale vs. Tay Melo & Anna Jay
- AEW TNT Championship: Darby Allin vs. Juice Robinson.


Na przyszłotygodniowe AEW Dynamite potwierdzono:
- Ricky Starks vs. Jake Hager
- Bryan Danielson vs. Bandido.


Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Sami Zayn powinien zdobyć mistrzostwo WWE Universal na Elimination Chamber?

Tak
Nie28. stycznia 2023


30-osobowy Royal Rumble Match Mężczyzn

30-osobowy Royal Rumble Match Kobiet

26. listopada 2022


WarGames Mężczyzn
Bloodline
pokonało
Brawling Brutes

WarGames Kobiet
Bianca Belair
Alexa Bliss
Asuka
Mia Yim
Becky Lynch
pokonały
Damage CTRL,
Nikki Cross
Rheę Ripley

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
pokonała
Shotzi

Mistrzostwo WWE Stanów Zjednoczonych
Triple Threat Match
Austin Theory
pokonał
Setha Rollinsa
i Bobby'ego Lashleya

AJ Styles
pokonał
Finna Balora
19. listopada 2022


Mistrzostwo Świata AEW
MJF
pokonał
Jona Moxleya

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Acclaimed
pokonali
Swerve In Our Glory

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW

Jamie Hayter
pokonała
Toni Storm

No-DQ Tag Team Match

Sting i Darby Allin
pokonali
Jeffa Jarretta i Jaya Lethala

Mistrzostwo AEW TNT
Three-Way Match

Samoa Joe
pokonał
Wardlowa
i Powerhouse Hobbsa

Saraya
pokonała
Dr. Britt Baker

Mistrzostwo Świata RoH
Four Way Match

Chris Jericho
pokonał
Bryana Danielsona
Claudio Castagnolliego
i Sammy'ego Guevarę

Mistrzostwo AEW TBS
Jade Cargill
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo Świata Trios AEW
Death Triangle
pokonali
The Elite
i Young Bucks

Steel Cage Match
"Jungle Boy" Jack Perry
pokonał
Luchasaurusa

Pre-show
Eddie Kingston
pokonał
Juna Akiyamę

Półfinał Turnieju o Mistrzostwo Świata AEW
Pre-show

Ricky Starks
pokonał
Briana Cage'a

10-Man Tag Team Match
Pre-show

Best Friends
pokonali
The Factory


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.