wrestling wwe tna aew


WWE Royal Rumble za nami. Wyłonieni zostali pretendenci do głównych tytułów na WrestleManii. Wy natomiast tak głosowaliście na temat 30-osobowej bitwy mężczyzn.
SONDA
WWE Royal Rumble zwycięży:
powracająca wielka gwiazda. (546) 73%  
rywalizująca aktualnie gwiazda. (207) 27%  
Łącznie oddano
753 głosy

Przechodzimy do WWE Elimination Chamber oraz walki o zunifikowane mistrzostwo wagi ciężkiej pomiędzy Romanem Reignsem i Samim Zaynem. Czy Waszym zdaniem Sami powinien zdobyć tytuł?


W wieku zaledwie 38 lat zmarł zawodnik Ring of Honor, Jay Briscoe, który występował ze swoim bratem Markiem w tag teamie The Briscoes. Jay zginął w wypadku samochodowym w którym ucierpiały również jego córeczki, które są obecnie leczone i powinny powrócić do pełni zdrowia. 

Według doniesień medialnych, występ Johna Ceny na tegorocznej WrestleManii jest już przesądzony. Przeciwnikiem Ceny ma być Austin Theory. Nie wiadomo jedynie kiedy rozpocznie się podbudowa tej walki. Ze względu na inne obowiązki, Cena pojawi się zapewne w WWE TV tylko kilka razy, więc promocja walki może przebiegać w dużej mierze innymi kanałami, choćby poprzez media społecznościowe.

NJPW potwierdziło, że wraz z końcem stycznia wygasła umowa Koty Ibushi'ego, który pożegnał się z federacją. Japończyk jest tym samym wolnym agentem. Jego usługami są zainteresowane wszystkie większe federacje, ale Kota nie zamierza się spieszyć z podpisywaniem dłuższej umowy i chce się obecnie skupić na założeniu własnej akademii wrestlingu w Japonii.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


NXT Vengeace Day 2023
Premiera:

Środa
8. lutego 2023
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 14:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Na których galach NJPW i STARDOM wystąpi Mercedes Mone?, Stephanie McMahon poddała się operacji, Triple H zorganizował spotkanie z rosterem WWE, Uwaga na spoilery ze SmackDown i AEW Rampage: nadchodzący turniej na SD, wynik walki o IC Title, promo Bray'a Wyatta, walka do odcinka za dwa tygodnie, rezultat walki wieczoru, atrakcje na kolejne SD, rywalizacja o AEW TNT Championship, wynik walki wieczoru Rampage, walka na kolejne Rampage
Dodano: 16-01-2023, 14:17
„Wrestling Observer Newsletter” informuje, że oprócz walki na Battle in the Valley z 18 lutego, Mercedes Mone (aka Sasha Banks) jest zabookowana na galę NJPW w Sumo Hall po New Japan Cup oraz na event STARDOM z 23 kwietnia w Yokohama Arenie.
Co ciekawe przygoda Mercedes z Japonią rozpoczęła się też delikatnym zgrzytem. Okazuje się, że będąc w Japonii przy okazji występu na Wrestle Kingdom, Mone nie pojawiła się w NJPW Dojo, ani na zapleczu żadnej z gal STARDOM. Zamiast tego Mercedes była natomiast z wizytą w Sendai Girls Dojo, czyli u konkurencji, na dodatek zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie z tego miejsca. Ponoć nie zostało to odebrane najlepiej przez Bushiroad, czyli właściciela NJPW i STARDOM.

Po rezygnacji ze stanowiska prezes WWE, Stephanie McMahon postanowiła zadbać o swoje zdrowie. W weekend Stephanie poinformowała, że poddała się operacji kostki i rozpocznie teraz proces rehabilitacji.


„Fightful Select” informuje tymczasem, że Triple H zorganizował spotkanie z rosterem WWE przed piątkowym SmackDown. Hunter zrobił to z myślą o stonowaniu nastrojów i uspokojeniu zawodników, którzy obawiają się, że po powrocie Vince’a McMahona do zarządu, ten wkrótce znów będzie kontrolował sferę kreatywną. Hunter zapewnił roster, że sytuacja w tym zakresie nic się nie zmieniła i on pozostaje szefem działu kreatywnego, mając decydujące słowo we wszystkich decyzjach programowych. Ponoć na spotkaniu głos zabrał do tego Kevin Dunn, który stwierdził, że Vince McMahon nie mówił mu nic o żadnych planowanych zmianach w tej dziedzinie federacji. Ogółem spotkanie zostało odebrane umiarkowanie pozytywnie i wszyscy przyjęli je jako takie zorganizowane ewidentnie na „uspokojenie” rosteru w obliczu ostatnich wydarzeń.

Uwaga na spoilery ze SmackDown i AEW Rampage.

Okazuje się, że wydarzenia z RAW, gdy wyraźnie podkreślano, iż Judgment Day wygrali walkę o miano pretendentów do RAW Tag Team Championship, nie były przypadkowe. Bracia Uso wkrótce znów będą bronić oddzielnie tytułów zespołowych RAW, a oddzielnie SmackDown. Potwierdziło to piątkowe ogłoszenie w którym WWE zapowiedziało turniej o miano pretendentów do SmackDown Tag Team Championship, który wystartuje od najbliższego piątku.

Gunther pokonał Brauna Strowmana w skutecznej obronie WWE Intercontinental Championship.

Bray Wyatt wygłosił tajemnicze promo w którym mówił o tym, że „Eater of Worlds” i „Uncle Howdy” to on, a Royal Rumble będzie dniem jego odrodzenia. Przy okazji promo pokazano też kod QR, który odsyłał do filmiku z Wyattem w scenerii „Firefly Fun House”, gdzie zasugerowano z kolei jego powrót do postaci „The Fienda”.


Po wielu sugestiach z ostatnich tygodni w końcu doszło do bezpośredniej konfrontacji Karriona Krossa z Rey’em Mysterio i wyzwania w kontekście walki. Do tej dojdzie za dwa tygodnie na SmackDown, w odcinku z 27 stycznia, a więc ostatnim epizodzie niebieskiej tygodniówki przed Royal Rumble.


W walce wieczoru Sami Zayn mierzył się z Kevinem Owensem, ale pomimo wcześniejszej zapowiedzi Bloodline, iż tym razem Sami ma sobie poradzić sam, The Usos i Solo Sikoa zaingerowali w końcówce pojedynku, a po dyskwalifikacji brutalnie zaatakowali Owensa, z czym Zayn wyraźnie nie mógł się do końca pogodzić, choć ostatecznie zapozował z Bloodline nad nieprzytomnym Kevinem.


Na przyszłotygodniowe SmackDown potwierdzono:
- Roman Reigns i Kevin Owens podpiszą kontrakt na walkę na Royal Rumble
- turniej o miano pretendentów do SmackDown Tag Team Championship: Banger Bros (Drew McIntyre & Sheamus) vs. The Viking Raiders.


Darby Allin zaliczył skuteczną obronę AEW TNT Championship przeciwko Juice’owi Robinsonowi, natomiast kolejne wyzwanie czeka go już w środę, ponieważ ogłoszono jego obronę tytułu przeciwko KUSHIDZIE.


Po krwawym starciu w walce wieczoru minionego Rampage, Ruby Soho i Willow Nightingale pokonały Annę Jay i Tay Melo w rywalizacji na zasadach Street Fight.


Na przyszłotygodniowe AEW Rampage zapowiedziano z kolei potyczkę Actiona Andretti’ego z Danielem Garcią.


--------------

Kontakt:
Twitter: tutaj
Facebook: tutaj
E-mail: sabinq@onet.eu


Zapraszamy do polubienia i śledzenia Profilu WrestleFans.pl na Facebooku!

Autor:
Piotr Gilewski


<<< newsboard WrestleFans >>>

Czy Sami Zayn powinien zdobyć mistrzostwo WWE Universal na Elimination Chamber?

Tak
Nie28. stycznia 2023


30-osobowy Royal Rumble Match Mężczyzn

30-osobowy Royal Rumble Match Kobiet

26. listopada 2022


WarGames Mężczyzn
Bloodline
pokonało
Brawling Brutes

WarGames Kobiet
Bianca Belair
Alexa Bliss
Asuka
Mia Yim
Becky Lynch
pokonały
Damage CTRL,
Nikki Cross
Rheę Ripley

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
pokonała
Shotzi

Mistrzostwo WWE Stanów Zjednoczonych
Triple Threat Match
Austin Theory
pokonał
Setha Rollinsa
i Bobby'ego Lashleya

AJ Styles
pokonał
Finna Balora
19. listopada 2022


Mistrzostwo Świata AEW
MJF
pokonał
Jona Moxleya

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Acclaimed
pokonali
Swerve In Our Glory

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW

Jamie Hayter
pokonała
Toni Storm

No-DQ Tag Team Match

Sting i Darby Allin
pokonali
Jeffa Jarretta i Jaya Lethala

Mistrzostwo AEW TNT
Three-Way Match

Samoa Joe
pokonał
Wardlowa
i Powerhouse Hobbsa

Saraya
pokonała
Dr. Britt Baker

Mistrzostwo Świata RoH
Four Way Match

Chris Jericho
pokonał
Bryana Danielsona
Claudio Castagnolliego
i Sammy'ego Guevarę

Mistrzostwo AEW TBS
Jade Cargill
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo Świata Trios AEW
Death Triangle
pokonali
The Elite
i Young Bucks

Steel Cage Match
"Jungle Boy" Jack Perry
pokonał
Luchasaurusa

Pre-show
Eddie Kingston
pokonał
Juna Akiyamę

Półfinał Turnieju o Mistrzostwo Świata AEW
Pre-show

Ricky Starks
pokonał
Briana Cage'a

10-Man Tag Team Match
Pre-show

Best Friends
pokonali
The Factory


Designed by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.