wrestling wwe tna aew


Ostatnia Sonda poświęcona była pojedynkowi Brocka Lesnara z Bobbym Lashleyem na WWE Crown Jewel. Oto wyniki:
SONDA
Walka Brocka Lesnara z Bobbym Lashleyem na WWE Crown Jewel zakończy się:
zwycięstwem Brocka Lesnara. (145) 64%
zwycięstwem Bobby'ego Lashleya. (55) 24%
remisem. (26) 12%

Łącznie oddano 226 głosów

Tym razem przeprowadzamy błyskawiczną sondę na temat WarGames mężczyzn na Survivor Series glosując, czy Waszym zdaniem wygra Bloodline, czy może ekipa Brawling Brutes?


W mediach pojawiło się mnóstwo spekulacji jakoby WWE zwróciło się do Steve'a Austina z propozycją walki na WrestleManii 39. W gronie ewentualnych rywali dla "Stone Colda" mają się znajdować: Baron Corbin, Austin Theory, John Cena i Brock Lesnar.

Po dłuższej przerwie Kenny Omega na powrócić do NJPW. Podczas NJPW x STARDOM Historic X-Over wyemitowano promo w którym Omega wyzwał Willa Ospreay'a do walki na styczniowym Wrestle Kingdom 17. W listopadzie Omega i Young Bucks powrócili już do akcji w AEW po okresie zawieszenia za incydent z CM Punkiem.

Według aktualnych informacji WWE SummerSlam 2023 odbędzie się prawdopodobnie w Detroit w Michigan. Faworytem do organizacji wydarzenia będzie położony w tym mieście stadion Ford Field Mniejsze wydarzenia z weekendu SummerSlam mogłyby się wtedy odbyć w Little Caesars Arenie.
WWE RAW
Premiera:
Czwartki godz. 20:00
Powtórki:
Soboty godz. 10:00
Soboty godz. 17:00
Niedziele godz. 11:00


WWE SmackDown
Premiera:
Wtorki godz. 21:00
Powtórki:
Piątki godz. 20:00
Soboty godz. 20:00
Niedziele godz. 14:00

WWE NXT
Premiera:
Soboty godz. 15:00
Powtórki:
Soboty godz. 22:00
Niedziele godz. 16:00
Poniedziałki godz. 20:00


WWE Main Event
Premiera:

Soboty godz. 16:00
Powtórki:
Soboty godz. 23:00
Niedziele godz. 17:00
Wtorki godz. 20:00


WWE Survivor Series
WarGames
Premiera:

Środa
30. listopada 2022
godz. 20:00
Powtórki:
Czwartek godz. 14:00
Sobota godz. 10:00
Niedziela godz. 18:00Wywiad z Dianą Strong
Dodano: 01-12-2022, 18:18
W minioną sobotę na warszawskiej gali Kinguin Prime Time Wrestling #3: Legends, polska zawodniczka Diana Strong miała okazję rywalizować w Triple Threat Matchu z dwoma rywalkami z przeszłością w NXT UK, Mylą Grace i Xią Brookside. Zapraszam na rozmowę w której Diana wypowiedziała się zarówno o tym pojedynku, jak i swoich doświadczeniach zagranicznych czy planach na przyszłość.

Piotr Gilewski: Za nami duża gala w Warszawie i pierwsza z cyklu większych gal PTW na której doszło do walki kobiet. Jakie masz odczucia po swoim występie na gali Legends?

Diana Strong: Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam wziąć udział w tym historycznym pojedynku. Mimo, że minęło już sporo czasu od gali emocje wciąż jeszcze nie opadły. Występ na dużej gali był moim marzeniem już od dłuższego czasu i jestem dumna, że w końcu do niego doszło! Wielkim zaszczytem było stanąć do ringu z tak doświadczonymi zawoniczkami jak Xia Brookside oraz Myla Grace. Publiczność tego dnia była wspaniała i chciałabym za to bardzo podziękować. Takich fanów i takich reakcji nie ma nigdzie, tylko w Polsce! Jestem zadowolona ze swojego występu, może trochę mniej z rezultatu, ale cóż, to dopiero początek. Teraz mam dodatkową motywację, żeby trenować jeszcze ciężej i na następnej gali pokazać, że stać mnie na triumf. Atmosfera na gali była niepowtarzalna, dla takich właśnie chwil marzyłam o byciu wrestlerką!

PG: Jak oceniasz współpracę z Mylą Grace i Xią Brookside?

Diana: Kiedy tylko dowiedziałam się, że Myla Grace oraz Xia Brookside będą moimi przeciwniczkami, byłam zachwycona. Jednak od samego początku zdawałam sobie sprawę, że nie będzie to łatwa walka, a wręcz przeciwnie... Czeka mnie największe jak dotąd wyzwanie. To jednak zawodniczki, które walczyły na całym świecie, z ogromnym doświadczeniem, znane m.in. z NXT UK. Bardzo motywowało mnie to do bycia lepszą wersją siebie każdego dnia, aby w trakcie walki nie odstawać poziomem i umiejętnościami. Współpraca z Mylą oraz Xią to sama przyjemność. Pierwsze słowo jakie przychodzi mi do głowy to profesjonalizm. W każdym momencie walki mogłam poczuć, że należą one do światowej elity, że nie bez przyczyny występowały w największej federacji świata. Jestem wdzięczna PTW za taką szansę, bo mogłam się nauczyć bardzo wiele. Mimo porażki uważam, że z tej walki mogę wiele wyciągnąć i zrobić kolejny krok w przód w mojej karierze. Są w życiu takie zwycięstwa, które sprawiają, że stoimy w miejscu oraz takie przegrane, dzięki którym się rozwijamy. Mam pewność, że spotkało mnie to drugie. W związku z tym rezultatem, uważam że mamy rachunki do wyrównania. Na Undergroundzie pokonałam Mylę, teraz ona wygrała, Xia też świetnie się zaprezentowała. Myślę, że obie Panie chciałyby jeszcze coś udowodnić polskim fanom. Z wielką chęcią zmierzę się ponownie z Mylą lub Xią.

PG: W tym roku poza galami PTW, miałaś okazję wystąpić poza granicami kraju na galach Ring of Europe, Slam Wrestling Finland czy Unlimited Wrestling. Którą z zagranicznych federacji uważasz za najlepsze miejsce w którym miałaś dotychczas okazję występować?

Diana: Każdą z wyżej wymienionych federacji bardzo sobie cenię. Jestem wdzięczna, że mogłam występować w różnych miejscach, dzięki temu zdobyłam większe doświadczenie, wiele się nauczyłam oraz poznałam wielu interesujących zawodników. Jednak uważam, że na szczególne wyróżnienie zasługuje zdecydowanie Slam Wrestling Finland. Stoczyłam łącznie 10 walk w Finlandii, w tym m.in. ze znaną na całym świecie, legendą europejskiego kobiecego wrestlingu, Shanną. Pobyt w Finlandii wiele mnie nauczył, mogę śmiało powiedzieć, że wręcz zmienił moje podejście do wielu aspektów.

Wzięłam udział w wielu treningach, byłam szkolona przez Starbucka, który jest bardzo wymagającym oraz doświadczonym trenerem. Od ponad dwudziestu lat walczy na ringach całego świata i wszystkiego, czego się nauczył, stara się uczyć w swojej szkole. U niego nikt nie ma taryfy ulgowej, codziennie spędzałam kilka godzin na siłowni, a następnie na ringu. Intensywność jest niesamowita, trenerowi zależy, żeby każdy dawał z siebie absolutnie wszystko. Po wyczerpującym treningu siłowym, trzeba było jeszcze znaleźć energię na przyswajanie nowych technik ringowych, a potem ćwiczenie ich do perfekcji. Nie ma miejsca na błędy. Wytyka nawet najmniejsze pomyłki. Są to rzeczy niewidoczne, nawet podczas oglądania walk można ich nie zauważyć, ale okazuje się, że ich wyeliminowanie, ułatwia wiele. Starbuck jest niesamowitym trenerem, uważam, że każdy może się od niego wiele nauczyć. Wielką jego zaletą jest podejście do kobiet. Uczy nas tak samo jak mężczyzn, dzięki temu możemy się równie szybko i dobrze rozwijać. Chce, żeby każdy był równy i umiał tyle samo. Federacja SLAM też ostatnio bardzo się rozwija, zwiększają rozmiar i częstotliwość gal, ściągają doświadczonych zawodników. Zachęcam do śledzenia, jeżeli ktoś po galach PTW ma ochotę na więcej europejskiego wrestlingu. Szczególnie teraz, gdy ruszyli z własnym serwisem streamingowym, na którym jest obecnie dostępna gala Slamageddon, na której miałam przyjemność walczyć z Lexą Valo.

PG: Masz za sobą występy na galach wXw Wrestling Academy w Niemczech. wXw to bardzo znana i ceniona w Europie marka – jak oceniasz dotychczasową współpracę z tą federacją? Możliwość występów w tym miejscu dała więcej niż w innych zagranicznych federacjach, a może było to porównywalne doświadczenie?

Diana: Wyjazd do akademii wXw był zdecydowanie przełomowym momentem w mojej karierze. Był to mój pierwszy kontakt z zagranicznym wrestlingiem. Już dużo wcześniej o tym myślałam i się do tego przygotowywałam. Wiedziałam, że jeżeli chcę mierzyć wysoko, to muszę zacząć zbierać szlify poza granicami kraju. Miałam wiele wątpliwości, nikogo tam nie znałam, obcy kraj, nowe miejsce. Nie wiedziałam jak sobie poradzę i czy będę w stanie zrozumieć trenerów. Na szczęście, okazało się, że wszystkie moje obawy były bezpodstawne. Na treningach jest wiele osób różnych narodowości, więc osoby prowadzące są przyzwyczajone do języka angielskiego i komunikacja nie jest żadnym problemem. Wszyscy byli bardzo mili i przyjaźnie nastawieni, więc jeżeli czegoś nie rozumiałam, to nie było problemu z dokładniejszym wytłumaczeniem. Pobyt w Niemczech dał mi dużo pewności siebie, poznałam inne spojrzenie na wrestling. Uważam, że wXw Wrestling Academy było idealnym miejscem na pierwszy wyjazd. Akademia jest przygotowana na zagranicznych gości, mają specjalne pakiety treningowe na tydzień lub nawet miesiąc. Każdy wrestler może wybrać odpowiednią opcję dla siebie i pojechać się rozwijać. Treningi są podzielone według zaawansowania, ale nie było problemem, abym brała udział również w zajęciach grupy początkującej, co było świetne, gdyż mogłam wytrenować do perfekcji także podstawy. Akademia wyszkoliła wiele gwiazd europejskiego wrestlingu, więc wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. Dodatkowo wielkim atutem jest możliwość dalszej współpracy. Szkoła wXw ma własne gale, na których występują adepci, jeżeli trenerzy uznają, że są oni wystarczająco dobrzy. Miałam już ten zaszczyt i przyjemność kilka razy tam wystąpić i uważam, że było to wspaniałe doświadczenie, z którego wiele wyciągnęłam. Jest to świetna opcja, żeby pokazać się przed mniejszą publiczością i przygotować na występy na większych arenach.

PG: Na PTW Legends napisałaś historię w kontekście polskiego wrestlingu kobiet. Jakie masz dalsze plany w PTW?

Diana: Razem z władzami federacji mamy wspólne spojrzenie. Chcemy, aby dywizja kobiet w PTW stała się wkrótce czymś bardzo silnym i rozpoznawalnym. Mam zaszczyt tworzyć ją od samego początku i mam nadzieję, że będę mogła z dumą, w dalszym ciągu być jej częścią w przyszłości. Chciałam zawsze, żeby na polskim ringu, mierzyły się najlepsze europejskie wrestlerki. Spełnieniem marzeń jest to, że mogę z nimi rywalizować, a zarazem wiele się od nich uczyć. Poprzeczka jest zawieszana coraz wyżej, co mogliśmy zobaczyć na ostatniej gali. Pierwszy raz w historii, w Polsce wystąpiły dwie zawodniczki z przeszłością w WWE. Jestem przekonana, że to jest dopiero początek i nadchodzą bardzo ciekawe czasy dla polskich fanów kobiecego wrestlingu! Jak wspomniałam wcześniej, bardzo chciałabym się spotkać ponownie z Mylą i Xią, ale wiem, że Pan Pawłowski ma przygotowane jeszcze wiele niespodzianek, które z pewnością ucieszą wiele osób. Wiem, że muszę być gotowa na to, że przeciwniczki będą niezwykle wymagające, ale działa to na mnie motywująco! Jestem bardzo podekscytowana, myśląc o przyszłych występach w PTW! Nie przegapcie tego!

PG: W przyszłym roku WWE wystartuje z projektem NXT Europe, co może być okazją dla wielu osób z Europy, żeby załapać się do największej obecnie federacji wrestlingowej na świecie. Upatrujesz w tym swojej szansy? Czy myślisz o ewentualnym spróbowaniu swoich sił w WWE?

Diana: Myślę, że celem każdego wrestlera jest występ w WWE. Jest to największa i najbardziej rozpoznawalna federacja świata. Na pewno wprowadzenie NXT Europe sprawi, że wiele osób spełni to marzenie. Nie ukrywam, że będę robić wszystko, żeby być gotową, jeżeli dostanę swoją wielką szansę. Nie mogę jednak powiedzieć, że to ogłoszenie zmieniło moje podejście. Od początku treningów dawałam z siebie wszystko. Chciałam być najlepsza jak mogę. Zawsze staram się kierować rozumem, a nie emocjami. Chcę rozwijać się w swoim tempie, trenować i toczyć walki w całej Europie. Obecnie skupiam się na najbliższych celach, a WWE pozostaje w sferze marzeń.


fot. Lagraf Active - sport w obiektywie

Autor:
Piotr Gilewski<<< newsboard WrestleFans >>>

nick:

email:

komentarz:

 

Przepisz cyfrę: 8

 

 

  
Należy wypełnić wszystkie pola.
Znaczniki języka HTML zostaną usunięte!
 
[ anuluj ]WarGames zwycięży:

Bloodline
Brawling Brutes26. listopada 2022


WarGames Mężczyzn
Brawling Brutes
vs
Bloodline

WarGames Kobiet
Bianca Belair
Alexa Bliss
Asuka
Mia Yim
???
vs
Damage CTRL,
Nikki Cross
Rhea Ripley

Mistrzostwo Kobiet SmackDown
Ronda Rousey
vs
Shotzi

Mistrzostwo WWE Stanów Zjednoczonych
Triple Threat Match
Seth Rollins
vs
Bobby Lashley
vs
Austin Theory

AJ Styles
vs
Finn Balor

19. listopada 2022


Mistrzostwo Świata AEW
MJF
pokonał
Jona Moxleya

Mistrzostwo Świata Tag Teamów AEW
The Acclaimed
pokonali
Swerve In Our Glory

Mistrzostwo Świata Kobiet AEW

Jamie Hayter
pokonała
Toni Storm

No-DQ Tag Team Match

Sting i Darby Allin
pokonali
Jeffa Jarretta i Jaya Lethala

Mistrzostwo AEW TNT
Three-Way Match

Samoa Joe
pokonał
Wardlowa
i Powerhouse Hobbsa

Saraya
pokonała
Dr. Britt Baker

Mistrzostwo Świata RoH
Four Way Match

Chris Jericho
pokonał
Bryana Danielsona
Claudio Castagnolliego
i Sammy'ego Guevarę

Mistrzostwo AEW TBS
Jade Cargill
pokonała
Nylę Rose

Mistrzostwo Świata Trios AEW
Death Triangle
pokonali
The Elite
i Young Bucks

Steel Cage Match
"Jungle Boy" Jack Perry
pokonał
Luchasaurusa

Pre-show
Eddie Kingston
pokonał
Juna Akiyamę

Półfinał Turnieju o Mistrzostwo Świata AEW
Pre-show

Ricky Starks
pokonał
Briana Cage'a

10-Man Tag Team Match
Pre-show

Best Friends
pokonali
The Factory
5. listopada 2022


Mistrzostwo WWE Universal
Roman Reigns
pokonał
Logana Paula

Mistrzostwo Kobiet RAW
Last Woman Standing

Bianca Belair
pokonała
Bayley

Mistrzostwo Tag Teamowe WWE
Usos
pokonali
Brawling Brutes

Mistrzostwo Tag Teamowe Kobiet WWE

Damage CTRL
pokonały
Alexę Bliss i Asukę

Brock Lesnar
pokonał
Bobby'ego Lashleya

Steel Cage Match

Drew McIntyre
pokonał
Karriona Krossa

Six-man Tag Team Match
Judgment Day
pokonało
The O.C.

Braun Strowman
pokonał
OmosaDesigned by Paweł "Boryss" Borkowski
ę

Użyte znaki towarowe, loga i nazwy firm są własnością ich prawnych właścicieli
i zostały wykorzystane tylko w celach informacyjnych i nie mogą być kopiowane bez zgody ich właścicieli.